Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Wojciech Cybulski
23.12.2012 20:38, aktualizacja: 23.12.2012 21:52

Czy Ubuntu może zostać uruchomione na tablecie z Androidem? Jak Linux radzi sobie z obsługą kontrolerów gier? O ile można zwiększyć czas działania smartfona na jednym ladowaniu poprzez wgranie alternatywnego oprogramowania? Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Choć każdy z nas szykuje się już do Świąt, blogi dobrychprogramów i tak tętnią życiem. Co ciekawego wydarzyło się w mijającym tygodniu? Najważniejsza informacją jest koniec akcji blogowania o Windows 8 - jak poinformował Docent, w najbliższym czasie wyłonieni zostaną zwycięzcy konkursu. Cały czas trwa jednak akcja blogowania o Windows Server 2012, dzięki czemu możemy czytać kolejne wpisy o serwerowych „Okienkach”. Jeżeli jesteście ciekawi jak Windows Server 2012 działa na wirtualnej maszynie VMware Workstation, polecamy lekturę bloga użytkownika kaluzaaa.

Wizytówką Windows 8 jest budzący wiele kontrowersji interfejs Modern. Kafelki znajdziemy także w skierowanym do smartfonów Windows Phone w wersji 8 i 7. Ten ostatni doczekał się właśnie dużej aktualizacji oznaczonej numerem wydania 7.8. Użytkownik Mk13 postanowił sprawdzić, co łączy a co dzieli WP8 i WP w wersji 7.8. Ten sam bloger opisał także swoje wrażenia związane z użytkowaniem Windows Phone 7.8 na Nokii Lumii 710. Nie tylko Microsoft wydaje aktualizacje swojego mobilnego systemu operacyjnego - podobnie postępuje Google przy współpracy z producentami telefonów. Co zrobić jednak, gdy nasz telefon z Androidem na aktualizacje nie może już liczyć? Warto wówczas pokusić się o wgranie CyanogenModa, tak jak to uczynił Czajo na swoim Sony XPERIA Sola (część 1, część 2). Android to bardzo rozbudowany ekosystem oferujący mnóstwo różnych usług - o tym, jak synchronizować dane zgromadzone w tych wszystkich usługach przeczytacie w najnowszym tekście Axles. Warto zapoznać się także z opisem aplikacji Autoguard, dzięki której nasz smartfon zamieni się w rozbudowany wideorejestrator. Mamy także nie lada gratkę dla wszelkiej maści cyber-majsterkowiczów - Ubuntu uruchomione na tablecie Samsungu Galaxy Note 10.1

Nie ma się co oszukiwać, że Ubuntu o wiele lepiej działa na komputerze klasy PC. Jednak czy system ten może zastąpić Windows? Użytkownik Scorpions.B postanowił to sprawdzić. Jeżeli dopiero rozpoczynacie swoją przygodę z Linuksem, musicie mieć świadomość, że dla tego systemu istnieją dwa wiodącą środowiska graficzne - KDE i Gnome. Każde z nich ma kilka ciekawych, przydatnych rozwiązań, takich jak aktywne krawędzie ekranu w przypadku KDE. Linux nadaje się także coraz lepiej do gier, o czym mogą świadczyć ostatnie działania Valve. Warto więc wiedzieć, jak „Pingwin” radzi sobie z kontrolerami gier.

Na koniec polecamy wpis o jakości kandydatów na stanowisko programisty, kilka porad dotyczących multiplatformowego edytora graficznego ImageMagick oraz wyznania Shaki81 na temat jego ulubionej, starej gry - Transport Tycoon. Warto także rzucić okiem na poradnik dotyczący zabezpieczania pendrive przed wirusami oraz zapoznać się z felietonem na temat wydawania niedopracowanych produktów na rynek. Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)