Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Strona głównaCzytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
23.02.2014 20:04
Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
Wojciech Cybulski
Wojciech Cybulski
350047341153249217

Kolejny ciepły tydzień dobiega końca. Czas więc podsumować najciekawsze wpisy opublikowane na naszej platformie blogowej - jakie interesujące tematy poruszyli użytkownicy dobrychprogramów?

bEiOBKrp

Większość zamieszczonych wpisów dotyczyła zagadnień sprzętowych, toteż od tego zaczniemy nasze podsumowanie. Na dobry początek polecamy rzut okiem na tablety - Dell Venue 7, 8-calowy Toshiba Encore z Windows 8 i wyposażony w stację-klawiaturę Samsung XE500. Przy okazji kierujemy Waszą uwagę na cykl poświęcony ciekawym aplikacjom na Androida i dwa artykuły ze świata Apple - coś na temat lansu, Hackintoshy, legalności instalacji Mac OS X na PC i aspektach prawnych z tym związanych. Nie zapominajmy oczywiście o komputerach przenośnych - wśród opisywanych w tym tygodniu maszyn znalazła się Toshiba M50-A-110, Asus Transformer Book Trio, Dell XPS 12 Duo i Acer Aspire V5-573PG. Z ciekawych urządzeń, które pojawiły się na blogach użytkowników warto wymienić jeszcze tanią kamerę szpiegowską, power bank ZTE i mobilny router 3G od tej samej firmy. To oczywiście nie wszystko! Nie lada wydarzeniem ostatnich dni była na pewno zapowiedź nowej generacji smartwatcha Samsung Gear. Gorąco polecamy także podsumowanie testów platformy Intel Galileo i rzut okiem na nowego NUC - miniaturowy lecz pełnowartościowy komputerek Intela. Zamykając akapit odsyłamy Was jeszcze do cyklu "10 pytań do", gdzie na pytania użytkowników odpowiada tym razem przedstawiciel GoClever.

Intel NUC - kolejne wcielenie
Intel NUC - kolejne wcielenie

A co z pozostałymi tematami? Rozpoczynamy od wpisu poświęconego darmowemu, mobilnemu dostępowi do sieci Aero2 - jest to świetne rozwiązanie dla posiadaczy tabletów z modemami, którzy nie chcą wiązać się z operatorem umową na kolejną kartę SIM. Posiadając nieco szybszy niż Aero2 Internet możemy pokusić się o synchronizację danych w chmurze - qdominik opisał kilka dni temu aplikację do usługi Mega (tej od Kima Dotcoma), która zapewnia 50 GB bezpłatnej powierzchni. Tradycjonaliści mogą jednak zostać przy usługach oferowanych przez Google i Microsoft. A gdyby ktoś chciał kontrolować komputer za pomocą głosu, niech przyjrzy się bliżej aplikacji Spikit. Na blogu znajdziemy także małe co nieco dla fanów Linuksa - wieści ze świata KDE i poradnik dotyczący wyboru odpowiedniej dystrybucji. Polecamy Wam także dwa świetne felietony o rozwoju technologii i codziennej walce z niewdzięcznymi aplikacjami. Godny uwagi jest także poradnik dla wszystkich początkujących hakerów - zamiast włamywać się na komputery, lepiej handlować lajkami z Facebooka - podobno jest to dobry biznes ;-) Przypominamy Wam oczywiście, że aktywność w społeczności dobrychprogramów to szansa na wygranie atrakcyjnych nagród. I nie, nie musicie robić aż tak ambitnych projektów, by mieć szansę na wygraną.

350047341153576897

Na koniec tradycyjnie odsyłamy Was do cyklu Macminika poświęconego produktom Apple - tym razem nasz ulubiony bloger opisał wrażenia z użytkowania komputera przenośnego Apple iBook Clamshell. W ręce Macminika wpadł także najnowszy tablet Apple - iPad Air Zapraszamy do lektury!

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEiOBKsn