Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
Wojciech Cybulski
22.06.2014 17:05
Obraz

Publikowane w każdą niedzielę podsumowanie blogów jest ciekawym wskaźnikiem kondycji portalowej blogosfery. Uważni obserwatorzy zauważyli zapewne istotne przesunięcie tematyki wpisów - ubywa typowo sprzętowych, recenzenckich tekstów, w których bloger opisuje tablet, telefon, laptopa czy mysz. Częściej za to pojawiają się wpisy dotykające jakiegoś problemu, opisujące szersze zagadnienia bądź analizujące zjawiska z pogranicza świata IT. Więcej jest także wszelkiej maści poradników, w których bardziej doświadczeni użytkownicy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Widać, że nasza społeczność blogerów dojrzewa, a poszczególne osoby zamiast pisać po trochu o wszystkim, specjalizują się w wybranej przez siebie dziedzinie. Nie przedłużając, zapraszamy do lektury ;-)

Dzisiejsze podsumowanie zaczynamy od tekstów Macminika, który znany jest ze swojego zamiłowania do firmy Apple. Tym razem bloger opisał nowy, budżetowy model komputera iMac, który w oficjalnej polskiej dystrybucji kosztuje 4699 zł - 800 zł mniej, niż dotychczas najtańszy iMac. Spod klawiatury Macminika wyszedł także poradnik zakupowy komputera przenośnego MacBook Air, w którym szczegółowo zostały opisane wszystkie wcielenia tej kultowej maszyny. Polecamy także dwie publikacje Lucasa - jedna poświęcona postępom w wizualnej metamorfozie przestrzeni roboczej środowiska graficznego KDE Plasma, druga opisująca, jak (oraz ile) Microsoft zarabia na... Androidzie. A skoro jesteśmy przy mobilnym systemie Google, warto wiedzieć, jak go trochę przyspieszyć - pomoże nam w tym lektura poradnika stworzonego przez Zbigniew2003. Gdybyście szukali ciekawych gier na swój telefon, zajrzyjcie do cyklu Lordjahu poświęconego grom na Androida. Ciekawe produkcje powstają też z myślą o komputerach - niedawno na STEAM pojawił się choćby Spintires, będący czymś na kształt symulatora off-roadowych ciężarówek.

Obraz

Z ciekawych wpisów polecamy także felieton Eimiego poświęcony niedawnej akcji służb w siedzibie Wprost oraz bardzo obszerny tekst opisujący historię powstania i działalności znanej firmy z branży foto-wideo - Fuji Film. Warto też zapoznać się z niedawno wprowadzonymi zmianami w prawie dotyczącym handlu internetowego - są one bardzo korzystne dla kupujących (niektórzy nawet mówią, że aż za bardzo). Fani felietonów mogą zapoznać się z tekstem na temat monopolu pakietu Microsoft Office i kolejną odsłoną cyklu Specjalista ds. teleinformatycznych. Jeżeli ktoś natomiast chce nauczyć się czegoś przez Internet, niech zainteresuje się darmowymi kursami MOOC, które realizują program z wybranego przez nas zakresu w formie zbliżonej do studiów z wykładami i ćwiczeniami.

Fuji Six IA - pierwszy aparat Fuji Film
Fuji Six IA - pierwszy aparat Fuji Film

Na koniec polecamy coś dla majsterkowiczów - podłączenie i konfigurację dedykowanego ekranu OLED do Raspberry Pi i relację z budowy wycinarki CNC. Przypominamy ponadto, że pisanie tekstów (a także ich ocenianie) to możliwość wygrania atrakcyjnych nagród. Oczywiście wpisy nie muszą mieć ściśle technicznego charakteru - na blogu można przykładowo opisywać ciekawe usługi i projekty znalezione w Internecie, jak choćby AirPano - zestaw wysokiej jakości panoram 360'. Zapraszamy do lektury!

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)