Dangerous Dave in the Haunted Mansion. Klasyczna platformówka twórców Quake'a

Dangerous Dave in the Haunted Mansion. Klasyczna platformówka twórców Quake'a21.05.2015 16:56
Dangerous Dave in the Haunted Mansion. Klasyczna platformówka twórców Quake'a

Przygotowaliśmy dla Was kolejny odcinek serii „Zagrajmy w to jeszcze raz”. Tym razem przypominamy o klasycznej platformowej grze akcji Dangerous Dave in the Haunted Mansion. Została wydana w 1991 roku, a jej twórcami byli John i Adrian Carmackowie. Są oni współzałożycielami idSoftware, w którym zaledwie kilka lat później powstał Quake.

Gracz kieruje losami Dave'a, który w nawiedzonej posiadłości stara się odnaleźć uwięzionego brata. W tym celu przemierza korytarze wypełnione niebezpieczeństwami. Poziom trudności Dangerous Dave in the Haunted Mansion jest wyśrubowany do granic możliwości, jednak dzięki temu satysfakcja z ukończenia każdego kolejnego poziomu jest bezcenna.

Dangerous Dave in the Haunted Mansion gatunek: platformowa rok wydania: 1991 studio: Gamer's Edge (idSoftware) platformy: MS-DOS, telefony komórkowe nasza ocena: 9/10

W oczekiwaniu na kolejny odcinek zapraszamy także do przypomnienia sobie KK'nD, które prezentowaliśmy w zeszłym tygodniu. Pamiętajcie, że współtworzycie serię „Zagrajmy w to jeszcze raz” – sugestię odnośnie klasycznych gier można wpisywać w komentarzach.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)