Dangerous Dave in the Haunted Mansion. Klasyczna platformówka twórców Quake'a

Dangerous Dave in the Haunted Mansion. Klasyczna platformówka twórców Quake'a

Dangerous Dave in the Haunted Mansion. Klasyczna platformówka twórców Quake'a
21.05.2015 16:56, aktualizacja: 13.01.2016 12:55

Przygotowaliśmy dla Was kolejny odcinek serii „Zagrajmy w to jeszcze raz”. Tym razem przypominamy o klasycznej platformowej grze akcji Dangerous Dave in the Haunted Mansion. Została wydana w 1991 roku, a jej twórcami byli John i Adrian Carmackowie. Są oni współzałożycielami idSoftware, w którym zaledwie kilka lat później powstał Quake.

Gracz kieruje losami Dave'a, który w nawiedzonej posiadłości stara się odnaleźć uwięzionego brata. W tym celu przemierza korytarze wypełnione niebezpieczeństwami. Poziom trudności Dangerous Dave in the Haunted Mansion jest wyśrubowany do granic możliwości, jednak dzięki temu satysfakcja z ukończenia każdego kolejnego poziomu jest bezcenna.

Dangerous Dave in the Haunted Mansion gatunek: platformowa rok wydania: 1991 studio: Gamer's Edge (idSoftware) platformy: MS-DOS, telefony komórkowe nasza ocena: 9/10

W oczekiwaniu na kolejny odcinek zapraszamy także do przypomnienia sobie KK'nD, które prezentowaliśmy w zeszłym tygodniu. Pamiętajcie, że współtworzycie serię „Zagrajmy w to jeszcze raz” – sugestię odnośnie klasycznych gier można wpisywać w komentarzach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)