Desktopowy Windows 10 zbyt wymagający dla obecnych smartfonów

Desktopowy Windows 10 zbyt wymagający dla obecnych smartfonów

Desktopowy Windows 10 zbyt wymagający dla obecnych smartfonów
09.12.2016 13:43, aktualizacja: 09.12.2016 17:53

Na konferencji WinHEC odbywającej się w Chinach, Microsoft ogłosił, że zamierza wydać Windowsa 10, który zadziała na architekturze ARM. Zaprezentowany został filmik z Dziesiątką uruchomioną na Snapdragonie 820. Jeśli więc liczyliście, że będziecie mogli uruchomić Windows 10 na swoich starszych urządzeniach, to byliście w błędzie. Wymagany będzie minimum Snapdragon 835.

Filmik prezentował się obiecująco, mogliśmy zobaczyć, że żadnego problemu nie sprawia nawet uruchomienie Photoshopa. Pojawiło się mnóstwo pozytywnych komentarzy, a niektórzy twierdzili, że właśnie taki powinien być Windows RT. Całość brzmiała jeszcze lepiej, gdy dowiedzieliśmy się, że działa to na urządzeniu ze Snapdragonem 820, procesorem, którego spotkamy w sprzęcie już dostępnym na rynku.

Windows 10 Running on a Qualcomm Snapdragon Processor

Użytkownicy takich smartfonów jak HP Elite x3 czy Alcatel IDOL 4S with Windows 10 mogli oczekiwać, że w nadchodzącym roku otrzymają możliwość uruchomienia desktopowych aplikacji na swoim mobilnym sprzęcie. Niestety, nie będą mogli, wszystkie funkcje emulacji będą dostępne dopiero na Snapdragonie 835.

Najpewniej chodzi o wydajność, której w starszym procesorze może brakować. Microsoft chce uniknąć skarg, że ich oprogramowanie działa niekomfortowo sprawnie i jest tylko ciekawostką, z którą nie można wygodnie pracować.

Postawa Microsoftu jest jak najbardziej zrozumiała, firma na rynku ARM prawie nie istnieje, a jeśli chce dołączyć do konkurencji, musi po prostu zaoferować świetny produkt, bez żadnych kompromisów. Snapdragon 835 ma przynieść 27% wzrost wydajności względem modelu 821 i widocznie ten skok jest potrzeby by uruchomić Windowsa 10.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (166)