DIMPLE – naklejka NFC z przyciskami, których brakuje smartfonom

Strona głównaDIMPLE – naklejka NFC z przyciskami, których brakuje smartfonom
07.05.2014 07:18
DIMPLE – naklejka NFC z przyciskami, których brakuje smartfonom
Tomek Kondrat
Tomek Kondrat

NFC jest funkcją telefonu, o której wielu nie słyszało lub po prostu jej nie używa. Zbliżeniowa technologia może zostać wykorzystana do płatności elektronicznych ale także do wielu innych czynności. Z takiego założenia wyszli producenci DIMPLE, przycisków NFC, na które zbiórka wystartowała właśnie w serwisie Indiegogo.

bEDUZZXF

Niedawno pisaliśmy o MIKey, które jest przyciskiem umieszczanym w wejściu słuchawkowym. DIMPLE jest podobną koncepcją. To mała naklejka z czterema fizycznymi przyciskami, które aktywują zaprogramowane za pomocą specjalnej aplikacji funkcje jak np. zrobienie zdjęcia, włączenie latarki, czy wysłanie wiadomości do najbliższych. Przyciski nie wymagają zewnętrznego zasilania, gdyż generują prąd z naciśnięć i mogą być używane w dowolnym miejscu urządzenia oraz wraz z innymi naklejkami. DIMPLE będzie w pełni zintegrowane z Taskerem, a programiści dostaną w swoje ręce SDK, które umożliwi tworzenie oprogramowania współpracującego z naklejką.

DIMPLE.IO - Your custom buttons for Android NFC devices!

Projektanci DIMPLE pragną uzbierać 43 tysiące dolarów, które pozwolą sfinalizować masową produkcję. W tym momencie twórcy zebrali nieco ponad 12 tysięcy. Jeżeli zbiórka zakończy się sukcesem, to powinniśmy ujrzeć DIMPLE w sierpniu 2014 roku. Cena naklejki jest ustalona na 27 dolarów. Zainteresowani mogą śledzić projekt na oficjalnej stronie internetowej.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEDUZZYD