Do urządzeń Samsunga trafi więcej technologii Microsoftu – smartfony nie są wyjątkiem

Do urządzeń Samsunga trafi więcej technologii Microsoftu – smartfony nie są wyjątkiem

Samsung zacieśnił współpracę z Microsoftem (depositphotos)
Samsung zacieśnił współpracę z Microsoftem (depositphotos)
Oskar Ziomek
10.11.2018 10:18

Już wkrótce korzystający z najnowszych smartfonów Samsunga będą jednocześnie wykorzystywać więcej rozwiązań Microsoftu. Firmy zacieśniły swoją współpracę i jak informuje serwis MSPoweruser, ma się ona przełożyć między innymi na wspólne prace w zakresie sztucznej inteligencji, obliczeń w chmurze i zagadnień związanych z big data. Microsoft zamierza stosować więcej półprzewodników Samsunga w swoich serwerach, zaś Samsung zobowiązał się wykorzystywać więcej chmurowych usług Microsoftu w swoich urządzeniach, w tym smartfonach.Implementacja oprogramowania Microsoftu nie jest dla Samsunga całkowitą nowością. Wiele osób pamięta z pewnością smartfony Ativ, które wykorzystywały mobilnego Windowsa, a do dziś na niektórych rynkach dostępne są współczesne smartfony Samsunga w edycjach Microsoftu. Urządzenia w takich wersjach oferują od startu więcej oprogramowania tego producenta, a ponadto można je kupić bezpośrednio w Microsoft Store w internecie.

Nowością będzie więc przede wszystkim skupienie współpracy na usługach chmurowych, bo ten obszar nie jest jeszcze aż tak rozwinięty. Platforma Azure jest już co prawda wykorzystywana w jednym z klimatyzatorów Samsunga, gdzie używa się jej do analizy danych otoczenia, co z kolei pomaga pracować urządzeniu bardziej efektywnie, ale to dopiero początek.

Warto przypomnieć, że podczas konferencji dla deweloperów Samsung wyraźnie zaznaczył, że w ciągu najbliższych lat chce trafić z implementacją swojego asystenta głosowego Bixby do większości urządzeń. Oprogramowanie ma trafić między innymi do lodówek i tabletów. Teraz wszystko wskazuje na to, że te same urządzenia będą docelowo wykorzystywać do obliczeń chmurę Azure. Skoro decyzje już zapadły, jest to zapewne nieuniknione i można się tylko zastanawiać, czy rzeczywiście implementacja takich technologii jest w tego typu urządzeniach uzasadniona.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)