Pora wkońcu się ujawnić

Na początek...

Na początek chciałbym bardzo serdecznie powitać wszystkich użytkowników, redaktorów, blogerów, pracowników i innych, których nie wymieniłem, którzy komentują, piszą i dbają o dobro tego jakże świetnego serwisu. Jest to mój pierwszy wpis na blogu i jest to wstęp do tego, co chciałbym osiągnąć.

O mnie

Komputerami interesuję się od małego, pierwsza maszyna, z jaką miałem do czynienia, to IBM PS/2. Niezbyt dobrze ją pamiętam, lecz wiem, że miała dysk twardy o jakże wielkiej pojemności(w tamtych czasach oczywiście) 80MB, kilka MHz procesor, najprawdopodobniej Intel, kilkuset kilobajtową kartę graficzną, jakieś 3-4MB RAM, stację dyskietek 3,5 cala oraz jechała na MS-DOS. Jako dzieciak niewiele rozumiałem istoty jej działania, lecz w gry grało się nią fajnie. Kolejna maszyna, to sprzęt z procesorem Intel Celeron 1.7GHz, 256MB RAM, 128MB Karta graficzna, dysk twardy 80GB i napęd CD-ROM. System operacyjny na niej to był Windows 98 SE, potem zmieniony na Windows XP. Na tej maszynie pierwszy raz dostałem się do internetu i uczyłem się podstaw obsługi komputera jak i jego budowy. Podczas burzy, przez nieuwagę, ta maszyna się spaliła, kolejna była już nieco lepsza, bo wyposażona w dwurdzeniowy procesor Intel Pentium Dual Core o taktowaniu rdzenia 2.5 GHz, 2GB RAM, karcie graficznej Nvidia Geforce 9500GT z VRAM o pojemności 512MB i dysku 1TB, doszedł też napęd DVD-RW(dokupiony był do wcześniejszej maszyny i został jako spadek po niej). Na tej maszynie nauczyłem się podstaw programowania i zacząłem wychodzić poza świat Windows. Maszyna na której aktualnie działam to laptop HP Pavillion g6 2230sw, z oryginalnym systemem Windows 8.1 oraz Debian GNU/Linux. Bardzo interesuję się sprzętem, oprogramowaniem i innymi rzeczami, związanymi z jakże rozległym światem IT. Z portalem dobreprogramy jestem związany od bardzo dawna, lecz wcześniej tylko czytałem komentarze i blogi, oraz pobierałem programy, nie miałem swojego własnego konta. Dopiero od niedawna postanowiłem się włączyć w tworzenie treści tego wspaniałego portalu.

Co planuję?

W moim blogu planuję dodawać różne wpisy o różnorakiej tematyce, pojawi się sprzęt, oprogramowanie i inne rzeczy. Nie planuję mieć jakiegoś stałego tempa – w momencie kiedy najdzie mnie refleksja i uznam, że nadaje się na wpis to po prostu zrobię z niej wpis. Niewykluczone, że pojawią się także recenzje sprzętu, który być może wpadnie mi w ręce.

Na zakończenie

I tym sposobem kończę swój niezbyt długi wpis, mający być wprowadzeniem mnie w świat blogów. Nigdy nie pisałem żadnego bloga i liczę, że pisząc bloga na dobreprogramy.pl będę ćwiczył swój język, styl oraz uczył się przyjmować krytykę. Gorąco zachęcam do komentowania każdego mojego wpisu oraz krytyki – mam nadzieję, że krytyka pozwoli stać mi się lepszym człowiekiem. Tym ostatnim zdaniem z góry dziękuje za przeczytanie mojego wpisu oraz komentarze, do zobaczenia w kolejnym wpisie, który mam nadzieję, że pojawi się niedługo.