Driftland: The Magic Revival – polska strategia czasu rzeczywistego na UE 4 #PGA2018 #Konkurs

Driftland: The Magic Revival – polska strategia czasu rzeczywistego na UE 4 #PGA2018 #Konkurs
Piotr Urbaniak

14.10.2018 12:37, aktual.: 05.11.2020 10:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeżeli z łezką w oku wspominacie klasyczne strategie, takie jak Netstorm czy Heroes III, to powinniście pomalutku zapinać pasy, bo oto na rynek, by skraść wasze serca, zmierza Driftland: The Magic Revival. Jest to nowej generacji przedstawiciel gatunku, oparty na silniku Unreal Engine 4, za którym, co ciekawe, stoi niewielkie polskie studio Star Drifters, założone przez Michała Sokolskiego i Krzysztofa Jakubowskiego, a więc byłych pracowników City Interactive.

Driftland: The Magic Revival stanowi wypadkową klasycznych gier strategicznych, symulatorów życia i RTS-ów. Przy czym akcja odbywa się w czasie rzeczywistym, więc technicznie rzecz biorąc, tytuł ten najprościej zaklasyfikować można po prostu jako RTS. Tyle że autorzy ogromny nacisk kładą na mechanikę tworzenia świata, w którym to z czasem pojawiają się także obdarzone wolną wolą NPC. Gracz musi zadecydować, jaką przyjąć wobec nich postawę.

Akcja gry osadzona jest w fikcyjnym świecie magii, gdzie koegzystują ze sobą cztery unikatowe rasy, a mianowicie Ludzie, Dzikie Elfy, Krasnoludy i Mroczne Elfy. Niedawno zakończony konflikt doprowadził do rozłamu, a zadaniem gracza, wcielającego się w postać maga jednej z ras, jest pogodzenie zwaśnionych stron i ponowne scalenie świata. W tym celu przygotowano zarówno tryb jedno-, jak i wieloosobowy po sieci globalnej.

Obraz

Autorzy chwalą się, że na tle innych współczesnych strategii Driftland istotnie wyróżnia się sposobem prowadzenia rozgrywki. Zamiast żmudnego zarządzania zasobami, gracz może skupić się na podejmowaniu kluczowych decyzji, choć oczywiście nie zabraknie typowych wątków gospodarczych.

Od 29 listopada 2017 r. dzieło Star Drifters dostępne jest na platformie Steam, w ramach wczesnego dostępu. Premierę ostatecznej wersji zaplanowano natomiast na marzec 2019 r. I cóż, trzeba przyznać, że w branży gier będzie to dość gorący okres, na czele z długo oczekiwanym Metro: Exodus. Musicie jednak przyznać, że Driftland ma szanse się wyróżnić.

Konkurs z firmą Star Drifters

I tak, jak już się domyślacie, mamy dla was jeden kod aktywacyjny na grę Driftland: The Magic Revival, do wykorzystania na platformie Steam.

Obraz

Aby wejść w jego posiadanie, należy być zarejestrowanym użytkownikiem serwisu dobreprogramy, a ponadto odpowiedzieć na poniższe pytanie konkursowe. Tym razem wybierzemy jedną, naszym zdaniem, najciekawszą odpowiedź.

Jaką nową rasę chciałbyś zobaczyć w grze Driftland? Jakimi cechami powinna się charakteryzować?

Zabawa potrwa do wtorku 16 października 2018 r. włącznie. Ogłoszenie wyników nastąpi 18 października.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)