Dropbox kolejną firmą, która przenosi infrastrukturę na procesory AMD EPYC

Dropbox kolejną firmą, która przenosi infrastrukturę na procesory AMD EPYC

Dropbox kolejną firmą, która przenosi infrastrukturę na procesory AMD EPYC
Piotr Urbaniak
24.08.2018 16:58, aktualizacja: 26.08.2018 21:45

O tym, że Zen jest bardzo udaną mikroarchitekturą, chyba nie trzeba nikogo uświadamiać. Dość powiedzieć, że dzięki niej firma AMD systematycznie zwiększa udziały w rynku, i to nie tylko konsumenckim, ale także, a może przede wszystkim korporacyjnym. Ten zaś, nawiasem mówiąc, przynosi największe przychody, przez co bezpośrednio przekłada się na wzrost zainteresowania ze strony potencjalnych inwestorów. Ale do rzeczy.

Dropbox, Inc.. podmiot odpowiedzialny za jedną z najpopularniejszych chmur, jest kolejną firmą, która postanowiła skorzystać z bieżącej oferty AMD. Wcześniej na taki krok zdecydowali się m.in.: Microsoft, w ramach platformy Azure, Baidu oraz japoński oddział Yahoo.

Jak podaje AMD, usługodawca złożył zamówienie na typowo serwerowe jednostki EPYC 7351P, czyli 16-rdzeniowe i 32-wątkowe modele ze 128 liniami PCI Express, a także ośmiokanałowym kontrolerem pamięci. Układy te posłużą ponoć do budowy niestandardowej infrastruktury sieciowej, bazującej na maszynach jednoprocesorowych, co pozwala obniżyć koszty „parku maszynowego”, upraszczając konstrukcję niezbędnych płyt głównych (drugi socket staje się zbędny).

I cóż, korporacja z Sunnyvale raz jeszcze ma powody do zadowolenia, a nam nie pozostaje nic innego, jak trzymać za nią kciuki. W końcu konkurencja na rynku jest bardzo ważna, co dobitnie obrazuje aktualna sytuacja w sektorze kart graficznych, jak również ostatnie ruchy Intela: wzrost liczby rdzeni w segmencie mainstream nie wziął się bynajmniej z przypadku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)