Dropbox Transfer – sposób na przesyłanie plików do 100 GB. Na początku tylko dla wybrańców

Dropbox Tranfer na początku będzie dostępny tylko dla wybranych testerów
Dropbox Tranfer na początku będzie dostępny tylko dla wybranych testerów
Oskar Ziomek

10.07.2019 17:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dropbox Transfer to nowy pomysł na przesyłanie dużych plików przez internet. Jest odpowiedzią przede wszystkim na ograniczenia dotyczące załączników poczty elektronicznej. Usługa pozwoli wysyłać pliki do 100 GB, w dodatku bezpiecznie i – zgodnie z deklaracją twórców – równie wygodnie jak same e-maile.

Czas przyszły nie jest przypadkowy. Choć już teraz znanych jest wiele szczegółów związanych z nową usługą, to nie jest ona jeszcze dostępna. Ruszyły już jednak zapisy, dzięki którym można trafić na listę osób oczekujących na testowe wydanie beta. Aby się zarejestrować, wystarczy posiadać regularne konto użytkownika Dropboksa lub wykorzystać dane logowania Google'a.

Główne cechy usługi Dropbox Transfer, źródło: Dropbox.
Główne cechy usługi Dropbox Transfer, źródło: Dropbox.

Dropbox Transfer pozwoli udostępniać pliki do 100 GB z możliwością ustalenia hasła dostępu oraz daty wygaśnięcia. Po wgraniu danych na serwer, użytkownik otrzyma unikalny link, który będzie mógł przesłać znajomym. Pobieranie będzie możliwe bez posiadania konta, a ciekawostką jest planowana opcja wysyłania powiadomienia do nadawcy, gdy odbiorca pobierze już pliki. O szczegółach można przeczytać na stronie Dropboksa.

Jak nietrudno zauważyć, całość będzie więc działać bardzo podobnie do popularnego WeTransfer czy proponowanej przez Mozillę usługi Firefox Send, która wbrew nazwie nie jest ograniczona tylko dla użytkowników przeglądarki Firefox. Przystąpienie do listy oczekujących na wydanie testowe Dropbox Transfer jest jednoznaczne z akceptacją postanowień i warunków. Niestety, w chwili pisania niniejszej publikacji, dostęp do nich nie jest możliwy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)