DuckDuckGo bije rekordy popularności. Ponad 100 milionów wyszukiwań jednego dnia

DuckDuckGo bije rekordy popularności. Ponad 100 milionów wyszukiwań jednego dnia

DuckDuckGo z kolejnym rokiem wzrostów /fot. dobreprogramy
DuckDuckGo z kolejnym rokiem wzrostów /fot. dobreprogramy
Arkadiusz Stando
15.01.2021 16:38, aktualizacja: 15.01.2021 19:23

Przeglądarka DuckDuckGo rośnie jak na drożdżach. Wzrost użytkowników widać zarówno w AppStore, Sklepie Play jak i na statystykach wyszukiwań. 11 stycznia w DuckDuckGo wykonano 102 milionów wyszukiwań.

DuckDuckGo to przeglądarka, ale także wyszukiwarka internetowa nastawiona na prywatność. Jej ochrona polega na tym, że chroni użytkowników przed śledzącymi ciasteczkami, wymusza szyfrowanie czy umożliwia tajne wyszukiwanie. Jest zbawienna w przypadku poszukiwania witryn, na których wizyty chce się z jakiegoś powodu zachować w tajemnicy. Nie ukrywajmy, może chodzić np. o szeroko pojęte strony dla dorosłych.

Poszukując potencjalnie wstydliwych treści, warto skorzystać właśnie z rozwiązań DuckDuckGo. Uniknie się w ten sposób m.in. profilowania, które mogłoby później prowadzić do wyświetlenia w niespodziewanym momencie niepożądanej (związanej z rzeczonym wyszukiwaniem) treści reklamowej. Cyfrowego śladu po wizycie nie zapisze także docelowa strona. Słowem, na stronę wejdziesz, ale nikt nie będzie mieć o tym pojęcia. Poza tobą.

Wygląda na to, że użytkownicy internetu zaczęli stawiać na bezpieczeństwo swoich informacji w sieci, co pokazuje też nagły wzrost popularności komunikatora Signal.

Według serwisu TechCrunch, DuckDuckGo pomiędzy 2019 a 2020 rokiem odnotował 60 proc. wzrost. Obecnie jest to druga najczęściej używana wyszukiwarka w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, zaraz za Google. Spory wzrost zaliczyła także przeglądarka, dostępna na platformy Windows, Android i iOS.

350308109220531604

Aktualnie DuckDuckGo znajduje się na 4 miejscu w Stanach Zjednoczonych wśród najpopularniejszych darmowych aplikacji pobieranych ze Sklepu Play. Według rankingu serwisu AppAnnie, jeszcze w październiku przeglądarka DuckDuckGo znajdowała się na 715 miejscu w amerykańskim AppStore, a w tym tygodniu wskoczyła nawet na 8 miejsce. Aktualnie spadła już na 65.

fot. appbrain.com
fot. appbrain.com

11 stycznia 2021 roku był najprawdopodobniej momentem szczytowym dla DuckDuckGo. Wykonano łącznie 102251307 wyszukiwań, co oczywiście nie przekłada się na taką samą liczbę użytkowników. Historię wzrostów DuckDuckGo można prześledzić na stronie internetowej przeglądarki.

Przeglądarkę DuckDuckGo na Windowsa, Androida oraz iOS-a można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (138)