Duolingo pracuje nad nową aplikacją. Chce uczyć dzieci matematyki

Duolingo pracuje nad nową aplikacją. Chce uczyć dzieci matematyki

7/28/21, DUOL, Duolingo, Hybrid Bell, IPO, Inc, Karen Snow, Luis von Ahn, Market Open
7/28/21, DUOL, Duolingo, Hybrid Bell, IPO, Inc, Karen Snow, Luis von Ahn, Market Open
Źródło zdjęć: © Duolingo
Karolina Kowasz
06.08.2021 12:57

Dla wielu uczniów i studentów matematyka stanowi ogromny problem, który spędza im sen z powiek. Z myślą o nich Duolingo postanowił rozpocząć prace nad nowym projektem. Firma chce stworzyć nową aplikację, tym razem zadedykowaną nauce matematyki.

Serwis TechCrunch postanowił skontaktować się bezpośrednio z twórcami najpopularniejszej aplikacji do nauki języków celem pozyskania większej ilości informacji. Duolingo odmówiło jednak komentarza powołując się na wczesny etap produkcji nowego projektu.

Debiut na giełdzie

Ze względu na odmowę komentarza, obecnie można bazować tylko na wypowiedzi dyrektora generalnego, Luisa von Ahna, który w ostatnich dniach pochwalił się prowadzonymi pracami. Zważywszy na fakt, że firma świętowała swoje wówczas swoje wyjście na giełdę, nic dziwnego, że postanowił on podgrzać nieco atmosferę.

Wypowiedź, którą podał do wiadomości publicznej Luis von Ahn wskazuje, że firma planuje rozszerzyć swoją działalność poza naukę języków. Co ciekawe, zakłada tego dokonać poprzez przejęcia innych projektów. Jeżeli zaś dołoży się do tego informację z maja o tym jak Duolingo poszukiwało osób z doktoratem w dziedzinie matematyki celem stworzenia nowej aplikacji to można wysnuć wniosek, że prace nad nią rzeczywiście muszą być na początkowym etapie.

Aplikacja dla najmłodszych

Chociaż tego rodzaju aplikacją niewątpliwie nie pogardziłyby także starsze osoby, to jednak zgodnie z informacjami TechCruncha ma być ona dedykowana najmłodszym. Jej głównymi użytkownikami, z założenia, będą dzieci uczące się w klasach 3-8. 

Dyrektor generalny przekazał także, że on sam jest wielbicielem matematyki. Podkreślił jednak, że sama matematyka to nie wszystko - jej znajomość nie zapewni nikomu pieniędzy. Natomiast mając jej solidne podstawy można dalej uczyć się fizyki aby zostać inżynierem, co zaś zwiększa potencjał danej osoby jako pracownika w większości krajów świata.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)