DuoPad, czyli dotykowy wyświetlacz w każdym komputerze

DuoPad, czyli dotykowy wyświetlacz w każdym komputerze
26.03.2015 15:58
DuoPad, czyli dotykowy wyświetlacz w każdym komputerze

Twój komputer nie posiada dotykowego wyświetlacza, a chciałbyś w pełni wykorzystać Windows 8? Mamy dobrą wiadomość, nie musisz kupować nowego laptopa czy monitora. Właśnie trwa zbiórka na urządzenie, które będzie w stanie zastąpić dotykowy ekran, a także ma aspiracje stać się lepszą alternatywą dla tradycyjnej myszki.

Po premierze Windows 8 znacząco na popularności zyskały ekrany dotykowe w laptopach. Nowy interfejs stworzony był przede wszystkim z myślą o obsłudze za pomocą dotyku. Oczywiście aplikacje Modern można również obsługiwać z wykorzystaniem tradycyjnej myszki i klawiatury, ale jest to mniej wygodne. Mimo iż od premiery Windows 8 minęło już kilka lat, to nadal większość komputerów nie posiada dotykowego wyświetlacza. Wielu użytkownikom pozostaje więc korzystanie z myszki.

350133165740025793

Dzięki najnowszemu projektowi, który pojawił się na Indiegogo nie będziemy musieli kupować nowego laptopa lub monitora, aby móc obsługiwać Windows 8 lub 10 za pomocą dotyku. DuoPad to urządzenie składające się z kamerki oraz płytki dotykowej, która wygląda jak bardzo duży touchpad. Kamerka śledzi naszą dłoń i przenosi jej ruchy na ekran komputera. Na wyświetlaczu widzimy wirtualną, przezroczystą dłoń, co ma ułatwić wybranie interesującego nas elementu. Natomiast na płytce dotykowej wykonujemy ruchy palcami. Należy ją traktować jak wyświetlacz dotykowy, możemy klikać, przeciągać elementy, czy przybliżać i oddalać za pomocą uszczypnięcia.

Przed chwilą wspomnieliśmy, że interfejs Modern UI został zaprojektowany do obsługi z wykorzystaniem dotykowego wyświetlacza. Jednak tego samego nie można powiedzieć o tradycyjnym Pulpicie, który w Windows 8 jest niemal identyczny jak w „Siódemce”. W związku z tym poruszanie się po nim bez myszki i klawiatury nie należy do najwygodniejszych. Z pewnością przekonało się o tym wielu użytkowników, zwłaszcza jeśli robili to na niewielkim ekranie tabletu. Należy zwrócić uwagę, że DuoPad może pełnić rolę tradycyjnego, chociaż bardzo dużego touchpada, dostajemy płytkę dotykową oraz dwa przyciski.

DuoPad - The Next Gen Trackpad

Twórcy DuoPad nie tylko chcą zastąpić wyświetlacze dotykowe, ale również mają zamiar wyprzeć tradycyjne myszki. Trzeba przyznać, że ich urządzenie jako alternatywa dla dotykowego ekranu wypada naprawdę całkiem nieźle. Dużą zaletą jak kamerka, której zadaniem jest śledzenie ruchów naszej dłoni i przenoszenie ich w postaci wirtualnej dłoni na ekran komputera. Jednak kwestia zastąpienia tradycyjnej myszki jest dyskusyjna. Po pierwsze rozmiary DuoPad sprawią, że możemy go traktować tylko jako urządzenie stacjonarne. Po drugie dostajemy tradycyjnego touchpada, tylko większego, który nie jest w stanie zapewnić precyzji i wygody oferowanej przez myszkę.

Na Indiegogo trwa właśnie zbiórka na DuoPad. Twórcy chcą uzbierać 30 tysięcy dolarów. Do tej pory zebrali 36% oczekiwanej sumy, a do końca pozostało jeszcze ponad 40 dni, a więc oczekiwana kwota zostanie osiągnięta jeszcze przed wyznaczonym terminem. Cena tego urządzenia nie jest odstraszająca, DuoPada kupimy za 89 dolarów. Premiera przewidziana jest na grudzień tego roku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)