Dwa wycięcia w smartfonie Google. Bez obaw, to tylko zabawny błąd w oprogramowaniu

Dwa wycięcia w smartfonie Google. Bez obaw, to tylko zabawny błąd w oprogramowaniu

Huawei P20.
Huawei P20.
29.10.2018 20:01, aktualizacja: 29.10.2018 21:56

Najczęściej wyśmiewanym elementem Pixela 3 XL jest sporych rozmiarów wycięcie na ekranie. W związku z tym, odkryty błąd w oprogramowaniu wydaje się być jeszcze bardziej zabawny. Niektórzy użytkownicy skarżą się bowiem, że smartfon nagle zaczął wyświetlać dwa notche.

Pierwszym smartfonem z notchem był Essential Phone. Jednakże to zaprezentowany kilka tygodni później iPhone X spopularyzował to wątpliwie atrakcyjne rozwiązanie. Wówczas wśród producentów zaczęła się prawdziwa moda na stosowanie wycięć na ekranie. Nawet jeśli smartfon miał szeroką ramkę na dole, to dostawał notcha. W końcu kto by się przejmował zachowaniem jakichkolwiek proporcji, skoro Apple coś zrobiło, to należy to skopiować, nawet jeśli taki ruch nie ma większego sensu.

Google Pixel 3 i Pixel 3 XL. źródło: Google
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL. źródło: Google

Nie musieliśmy długo czekać na ruch ze strony Google. Firma oficjalnie wydała aprobatę dla wycięcia na ekranie. Android 9.0 Pie dostał oficjalne wsparcie dla notcha. Z kolei smartfon Google Pixel 3 XL otrzymał jednego z największych notchy na rynku. Google jednak nie poradziło sobie z kontrowersyjnym elementem. Część użytkowników nowego Pixela zgłasza błąd oprogramowania. Na ekranie smartfonu pojawia się dodatkowe wycięcie. Programowy notch wyświetlany jest na prawym boku i jest równie duży, jak ten fizyczny na górze.

Użytkownicy zgłaszają, że błąd znika po ponownym uruchomieniu smartfonu. Nie jest to więc permanentnie dodany drugi notch, który zostanie usunięty dopiero z aktualizacją oprogramowania. Skoro już wspomnieliśmy o wydaniu łatki, to warto dodać, że Google zna problem i pracuje nad jego stałym rozwiązaniem.

Co ciekawe, wspomniane wcześniej oficjalne wsparcie dla wycięcia w Androidzie Pie, to obsługa właśnie do dwóch notchy jednocześnie. Aczkolwiek, według wytycznych Google jeden notch musi znajdować się na górze, natomiast drugi na dole. Pozostałe kombinacje nie są mile widziane w smartfonach z Androidem, ale jak widać, mogą występować, przynajmniej jako błąd.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)