Ten tydzień zaczyna się bardzo dobrze dla fotografów, którzy szukają dobrego, darmowego narzędzia do obróbki i katalogowania zdjęć. Tradycyjnie już, po dwóch latach od wydania, DxO Optics Pro w wersji 8 został udostępniony za darmo dla wszystkich, bez haczyków.

bEUKCCEl

W wersji 8 programu pojawiły się „magiczne” funkcje, które pozwalają szybko wydobyć ze zdjęć to, co najlepsze. Moduł DxO Smart Lighting na przykład wyrównuje oświetlenie obrazu, co pozwala wydobyć szczegóły z obszarów niedoświetlonych i często także uratować obrazy prześwietlone. Wprowadzenie tego modułu znacznie uprościło interfejs programu, gdzie 8 suwaków starszego narzędzia DxO Lighting HDR zostało zastąpionych tylko jednym. Stare narzędzie nie zostało całkowicie usunięte – wciąż znajduje się w rozwijanej palecie.

350127256871659457

Oczywiście pobierając program wydany równo dwa lata temu należy liczyć się z tym, że nie będzie on zawierał modułów pozwalających obsłużyć najnowsze aparaty i obiektywy. W przypadku DxO Optics Pro jest to szczególnie istotne, gdyż twórcy programu sami tworzą profile dla konkretnych urządzeń, by jak najlepiej interpretować zachowanie sprzętu – zarówno jeśli chodzi o zniekształcenia geometryczne obiektywów, jak i szum i odwzorowanie barw na konkretnych matrycach. Listę aparatów obsługiwanych przez wersję 8 programu można znaleźć na stronie DxO Labs.

bEUKCCEn

Aby uzyskać licencję na DxO Optics Pro 8 dla systemów Windows i OS X, należy na stronie promocji podać swój adres e-mail, na który zostanie przysłany klucz licencyjny. Warto zauważyć, że klucze nie są wysyłane na „jednorazowe” adresy e-mail i adresy, których właściciele już wcześniej otrzymali darmowe licencje. Z tej strony można pobrać także pliki instalacyjne dla swojego systemu.

Promocja trwa do 31 stycznia, zostało więc sporo czasu na podjęcie decyzji. Należy pamiętać, że ta licencja nie zapewnia zniżki na aktualizację do wersji 9 programu – można ją jednak kupić za pół ceny z kodem rabatowym DIGITALPHOTOGRAPHER1014, dzięki współpracy producenta z brytyjskim magazynem Digital Photographer.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (15)
bEUKCCFj