DxO Optics Pro 9 za darmo do końca sierpnia

DxO Optics Pro 9 za darmo do końca sierpnia

13.06.2016 17:32

Niedawno wydany został program DxO Optics Pro 11, więc zgodnie z tradycją producent udostępnił starszą wersję zupełnie za darmo. DxO Optics Pro 9 w wersji Elite, wydany w listopadzie 2013 roku, można mieć za darmo po podaniu adresu e-mail na stronie promocji zorganizowanej przez DxO i ProfiFoto.

DxO Optics Pro to program do katalogowania i obróbki cyfrowych zdjęć, który doskonale niweluje efekty ograniczeń konstrukcyjnych aparatów. Dzięki niemu można bardzo precyzyjnie usunąć szum, poprawić geometrię zdjęć, aberracje chromatyczne, usunąć winietę w sposób odpowiedni dla danego układu optycznego, a także poprawić barwy na podstawie charakterystyki aparatu.

Obraz

DxO Optics Pro 9 to wersja, w której wprowadzony został świetny algorytm usuwania szumu PRIME (Probabilistic Raw Image Enhancement), który analizuje najbliższe sąsiedztwo (liczone w tysiącach) każdego piksela i na tej podstawie rekonstruuje obraz. Metoda jest przeznaczona dla cierpliwych, ale w wielu przypadkach warto poczekać kilka minut na efekty. Działanie PRIME skutkuje nie tylko usunięciem szumu ze zdjęć, ale także wydobyciem tekstur i barw z obszarów zacienionych, z czym nie każdy program dobrze sobie radzi.

DxO Optics Pro jest dostępny dla Windowsa i OS X. Warto też przetestować DxO Filmpack do stylizacji i DxO ViewPoint do zaawansowanej korekty geometrii zdjęć.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)