Dysk USB 4 TB i superszybkie, przenośne dyski SSD – Nowości WD na CES 2019

Dysk USB 4 TB i superszybkie, przenośne dyski SSD – Nowości WD na CES 2019

Dysk USB 4 TB i superszybkie, przenośne dyski SSD – Nowości WD na CES 2019
Dysk USB 4 TB i superszybkie, przenośne dyski SSD – Nowości WD na CES 2019
07.01.2019 16:34, aktualizacja: 10.01.2019 12:49

Firma Western Digital w las Vegas prezentuje swoje najnowsze osiągnięcia. Poza superszybkimi, przenośnymi dyskami SSD z rodziny My Passport na wystawie znalazł się ciekawy prototyp – dysk zewnętrzny flash o pojemności 4 TB. Producent twierdzi, że to największy obecnie dysk USB. Firma opracowała także usługę chmurową, w której możemy automatycznie robić kopie zapasowe swoich dysków zewnętrznych.

4 TB USB flash

Najciekawszym elementem prezentacji WD na targach CES jest prototyp dysku flash o pojemności 4 TB, z którego można korzystać po podłączeniu do komputera przez USB-C. Tak duża pojemność dysku jest niespotykana w tej kategorii, ale niebawem może być codziennością. Na razie WD może szczycić się kolejnym przełomem na swoim koncie i wpisać największy zewnętrzny dysk Flash do listy osiągnięć. Dysk został zamknięty w niewielkiej obudowie.

Przenośne dyski SanDisk i usługa SanDisk Flashback

Przenośne dyski SSD SanDisk Extreme PRO Portable to najnowsze przenośne i bardzo wydajne dyski SSD marki SanDisk, które na rynek trafią wiosną 2019 r. Dyski te będą oferowały prędkość szybkość przesyłu danych sięgającą 1 GB/s, a ich obudowy spełniają wymagania normy IP55. Dyski kierowane są między innymi do fotografów, filmowców i osób pracujących kreatywnie, które muszą błyskawicznie kopiować duże ilości danych lub wygodnie edytować materiały zapisane na dysku.

Obraz

SanDisk Flashback zaś to dostępna dla dwóch popularnych modeli dysków USB SanDisk usługa chmurowa, tworząca kopię danych zapisanych na dysku, która jest zawsze dostępna online. Dzięki temu użytkownicy mogą zawsze mieć do nich dostęp, nawet jeśli nie mają przy sobie dysku.

My Passport Go

WD My Passport Go – widok z tyłu
WD My Passport Go – widok z tyłu

My Passport Go to najnowszy dysk z cenionej serii My Passport. Ten model to dysk SSD o pojemności 1 TB, zamknięty w odpornej obudowie z połączonym na stałe kablem i gumową ochroną krawędzi. My Passport Go został zaprojektowany z myślą o użytkowaniu w terenie i sprawdzi się wszędzie tam, gdzie liczy się wydajność i niezawodność.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)