Dzięki nowej wersji Gorilla Glass zapomnimy o porysowanych ekranach

Dzięki nowej wersji Gorilla Glass zapomnimy o porysowanych ekranach

Dzięki nowej wersji Gorilla Glass zapomnimy o porysowanych ekranach
10.02.2015 15:10, aktualizacja: 10.02.2015 22:56

W nowych smartfonach coraz częściej możemy spotkać się ze szkłem Gorilla Glass 4. Producenci dopiero co decydują się na tę oporniejszą na upadki generację, a firma Corning już pracuje nad nową, jeszcze lepszą wersją, która będzie łączyła cechy szafirowego szkła z wytrzymałością na stłuczenia Gorilli Glass 4.

Szafirowe szkło zapowiada, a może zapowiadało się na godną konkurencję dla Gorilli Glass. Może ono pochwalić się ogromną twardością, a także możliwością wytrzymania znacznie większego ciśnienia niż konkurencja. Szafirowe szkło miało trafić do nowych iPhone’ów, ale według podawanych wówczas informacji ekrany w nowych smartfonach Apple nie zdały egzaminu papieru ściernego. Okazały się mniej twarde niż zakładano. Z pewnością wpływ na ostateczną decyzję miało również ogłoszenie bankructwa przez spółkę GT Advanced Technologies, a to właśnie ona była odpowiedzialna za produkcję komponentów ze szafirowego szkła dla Apple. Mimo tego wykorzystano je do ochrony wyświetlacza w smart-zegarku firmy z Cupertino.

Obraz

Niestety szafirowe szkło nie jest tak wspaniałe. Według Raymonda Soneira z DisplayMate poziom odbicia jest stanowczo za wysoki, przez co spada czytelność wyświetlanych treści. W związku z tym nawet wysoka wytrzymałość nie zachęci producentów do zdecydowania się na stosowanie tego materiału do ochrony ekranów mobilnych urządzeń. Czytelność jest równie ważna, po co nam bardzo odporne tworzywo, skoro nie będziemy w stanie odczytać wiadomości.

Firma Corning pracuje obecnie nad nową wersją szkła Gorilla Glass. Project Phire jest przede wszystkim odpowiedzią na szafirowe szkło. Oprócz równie dużej wytrzymałości na zarysowania, zaoferuje on wyższą odporność na upadki od szafirowego szkła. To właśnie ze względu na te cechy producenci mają decydować się na rozwiązanie od firmy Corning. Nowe szkło ma być lepszym wyborem dla producentów i ma być stosowane w smartwatchach, smartfonach, a także tabletach.

Nowy projekt nie jest jeszcze gotowy do zastosowania przez producentów sprzętu. Dokładna data pojawienia się na rynku nie jest jeszcze znana, niektórzy podejrzewają, że pierwsze urządzenia z tym szkłem pojawią się jeszcze w tym roku. Firma obiecuje, że będzie to najlepsze rozwiązanie do ochrony naszego smartfona i tabletu. Patrząc na jakość oferowaną przez czwartą generację Gorilli Glass w zapowiedzi firmy Corning można jak najbardziej uwierzyć, tym bardziej, że nowe szkło ma trafić do nowych iPhone’ów.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)