Dziesiątka na 50 milionach urządzeń przegoniła już Windows 8

Dziesiątka na 50 milionach urządzeń przegoniła już Windows 8

17.08.2015 11:25, aktual.: 18.08.2015 10:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft chce, aby w ciągu najbliższych 2-3 lat Windows 10 trafił na ponad miliard urządzeń. To naprawdę ambitne plany, ale mogą się spełnić. Z najnowszych danych wynika, że Dziesiątka trafiła już na ponad 50 milionów urządzeń i właśnie przegoniła Windows 8, dotyczy to także Polski.

Od premiery Windows 10 minęły już prawie trzy tygodnie, od tej pory dostaliśmy pierwsze zbiorcze aktualizacje, a także mogliśmy zobaczyć jak system sprawdza się na większej liczbie konfiguracji. Poznaliśmy również pierwsze statystyki dotyczące liczby użytkowników i według nich Microsoft ma jak najbardziej powody do zadowolenia.

Obraz

Windows 10 trafił już na ponad 50 milionów urządzeń. To naprawdę świetny wynik. Przypominamy, że w ciągu pierwszej doby Microsoft odnotował 14 milionów instalacji systemu, co daje 162 instalacje na sekundę. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że 50 milionów to wynik dwukrotnie wyższy od tego odnotowanego około tydzień po oficjalnej premierze. Wówczas Windows 10 znalazł się na 25 milionach urządzeń, więc szybkie tempo wzrostu liczby użytkowników jak najbardziej się utrzymuje. Warto dodać, że według najnowszych danych przestawionych przez StatCounter najnowszy system operacyjny Microsoftu przegonił właśnie Windows 8. Na światowym rynku ma on już ponad 4% udziałów i obecnie jest na dobrej drodze, aby wyprzedzić OS X. Brakuje mu jeszcze trochę do Windows 8.1, który może pochwalić się udziałami na poziomie prawie 15%. Niebawem powinno się to jednak zmienić. Oczywiście liderem pozostaje Windows 7, którego ponad 50% rynku dla reszty jest obecnie daleko poza zasięgiem. Windows 10 dobrze radzi sobie również w Polsce, u nas z udziałami na poziomie 4,12% także przegonił już Windows 8.

Microsoft może jak najbardziej mówić o sukcesie. Najnowszy system operacyjny cieszy się naprawdę sporą popularnością. Mimo tego system nie ma wyłącznie dobrych opinii, tych negatywnych jest dość dużo, a wśród najczęstszych wymienianych wad znajdziemy problemy ze stabilną pracą, a także błędy w działaniu niektórych elementów oraz aplikacji systemowych. Największe błędy mają być wyeliminowane z większą aktualizacją, którą zostanie wydana już jesienią. Niestety nie rozwiąże ona dość poważnego problemu – niskiego poziomu prywatności użytkowników.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (151)
Zobacz także