Dziesięciolatka znajduje dziury w grach na Androida i iOS

Dziesięciolatka znajduje dziury w grach na Androida i iOS

08.08.2011 18:02, aktualizacja: 08.08.2011 18:45

Na konferencji DefCon wśród jej najmłodszych uczestników (DefCon Kids) wyróżniła się w tym roku dziesięcioletnia hakerka z Kalifornii o pseudonimie CyFi.

CyFi zaprezentowała exploity zero-day, które znalazła w grach dla iOS i Androida. Eksperci potwierdzają, że dziewczynka znalazła nową klasę luk w aplikacjach mobilnych i z powodzeniem je wykorzystała. Pierwszą z nich znalazła w styczniu tego roku, kiedy zaczęła się przyglądać grom klonującym pomysł Farm Town. Gry nudziły ją, gdyż musiała czekać aż coś urośnie, więc zaczęła szukać metody na przyśpieszenie czasu. Wiele gier jest zależnych od rzeczywistego upływu czasu, więc w wielu przypadkach wystarczyło przestawić zegar urządzenia... ale to dopiero początek jej odkryć. Gry odporne na zwykłe przesuwanie zegara mogą nie zauważyć bardziej subtelnych manipulacji, na przykład przesuwania czasu małymi krokami po odłączeniu urządzenia od sieci Wi-Fi.

CyFi nie ujawniła, na które gry wpływ mają jej metody manipulacji zegarem, gdyż wydawcy gier muszą mieć czas na reakcję i zabezpieczenie swoich produktów. Jednak po jej prezentacji odbył się konkurs sponsorowany przez organizatora DefCon Kids — firmę AllClear ID — podczas którego najmłodsi uczestnicy mają za zadanie znaleźć jak najwięcej gier wrażliwych na exploity CyFi. Jest to pierwsza konferencja DefCon, podczas której działa program DefCon Kids, i wszystko wskazuje na to, że jest to pomysł udany.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (73)