e-Deklaracje Desktop e-Deklaracje Desktop 13.0.0

Strona główna Windows Dom Rozliczenia podatkowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

e-deklaracje Desktop to aplikacja przygotowana w technologii Adobe AIR przez Ministerstwo Finansów. Program umożliwia wypełnienie formularzy podatkowych oraz przesłanie ich za pośrednictwem Internetu bez konieczności posiadania podpisu kwalifikowanego.

e-deklaracje Desktop obsługuje formularze PIT-R, PIT-4R, PIT-6, PIT-6L, PIT-8AR, PIT-8C, PIT-11, PIT-11K, PIT-16, PIT-16A, PIT-16Z, PIT-19A, PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-40 wraz z załącznikami, a także druk PCC-3 oraz formularze VAT-7, VAT-7D i VAT-7K. Program pozwala na stworzenie wielu chronionych hasłem profilów użytkowników, dzięki czemu swoje PITy na jednym komputerze może wypełnić i przechowywać więcej osób. Aplikacja działa na zasadzie aktywnych formularzy - automatycznie uzupełniane są powtarzające się treści, obliczane wartości, urząd docelowy można wybrać z listy. Program jest bardzo wygodny w obsłudze i umożliwia złożenie deklaracji on-line. Wybór Organizacji Pożytku Publicznego, na rzecz której użytkownik chce przekazać 1% podatku jest ułatwiony dzięki dostępnemu linkowi do listy OPP.

Po wysłaniu formularza program pozwala monitorować jego status (czy został przyjęty czy odrzucony) i generuje Urzędowe Potwierdzenie Odbioru do wydrukowania. Oprócz tego w programie zgromadzono linki do ustaw i rozporządzeń pomocnych w wypełnianiu formularzy podatkowych.

Uwaga!

  • Do pracy z programem wymagana jest przeglądarka dokumentów Adobe Reader w wersji 9.0 lub nowszej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szybkie, proste wypełnienei deklaracji
Trochę się zacina, potrzebuje nowego środowiska Air
ocena użytkownika
06.04.2021 18:17 • Recenzja do wersji 13.0.0

Słuchajcie, program działa. Zmienił się dostawca środowiska Adobe-air, bez którego nie da się pobrać aktualizacji.
Nie trzeba odinstalowywać e-Deklaracji.
Trzeba za to odinstalować adobe i pobrać nowy program ze strony Harman com ( Adobe-air 33.1, ten program jest też tutaj na Dobrych). Zainstalować. Odpalić e-Deklaracje. Zalogować się. Zachowują się wszystkie poprzednie dokumenty.
Miałam problem z instalacją tego nowego Adobe, bez chwilowego wyłączenia antywirusa nie chciało iść.
W końcu się udało. Szkoda że na stronie gov.pl nie ma ani słowa informacji o tych zmianach.
Duży bałagan tam jest za to.
Gdyby komuś nie chciało drukować (ten problem jest chyba od zawsze), to gotową deklarację i plik UPO, zapiszcie sobie jako plik PDF.
Drukuje się potem spod pliku.
Polecam, bo to nadal najlepsze narzędzie dla przedsiębiorców i rolników z działalnością. Jak już przejdziecie sam proces reinstalacji to PITa wypełnia się w 20 minut. Poprawia błędy itd...
Sprawdziłam, są dostępne wszystkie formularze.
Powodzenia :)

kiedyś był dobry
NIE DZIAŁA!!! KONSULTANT POTWIERDZA, BŁĘDY !!! LICZNE
ocena użytkownika
17.02.2021 10:06 • Recenzja do wersji 13.0.0

Od lat rozliczałam się przez posługując się aplikacją. Prosta, intuicyjna, korygująca błędy formalne. DOdatkowo gwarantująca porządek w wirtualnych papierach. I nagle w tym roku totalne nieporozumienie. Nie dosyć, że przy aktualizacji aplikacji info, że certyfikaty niezgodne co dla przeciętnego użytkownika jest niejasne - czy coś jest nie tak z jego komputerem? Po wielogodzinnym oczekiwaniu na połączenie z konsultantem okazuje się, że to ministerstwo zmieniło certyfikaty o po prostu aplikację trzeba odinstalować i jeszcze raz zainstalować nową. Ale skąd mam o tym wiedzieć? Przeciętny użytkownik...
ALE PRZEDE WSZYSTKIM NIE DZIAŁA w tym roku w ogóle. NIE WERYFIKUJE , NIE PRZESYŁA, KOMPLETNA KLAPA I TO 10 DNI PRZED TERMINEM ODDANIA PIT-u 28. KOMPROMITACJA. NA CO IDĄ PIENIĄDZE PODATNIKÓW ????
Dobre rady z informacji - może pani zanieść PIT do urzędu...