e-Recepty. Elektroniczna dokumentacja medyczna Medfile

Strona główna Windows Firma Programy branżowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Medfile to darmowy i kompleksowy program do e-Recept i obsługi gabinetu lekarskiego czy fizjoterapeutycznego łączący w sobie moduł do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej (zgodnie z NFZ), zarządzania dokumentacją i finansami oraz promocji świadczonych usług.

Program działa 24/7 w modelu SaaS (Service as a Software), co nie wymaga instalacji na własnym urządzeniu. Umowa zawierana jest na okres 1 roku, przy czym producent oferuje elastyczną możliwość płatności za abonament, dodatkowo 14- dniowy darmowy okres testowy pozwala sprawdzić wszystkie funkcje programu. Medfile dostępny jest w wersji Free (do 75 wizyt m-c), Plus oraz Premium. Oprócz aplikacji webowej dostępna jest aplikacja mobilna na systemy iOS oraz Android. Zgodny z RODO. Certyfikaty SSL, backup co 30 min.

Lista dostępnych modułów

 • e-Recepta
 • Oprogramowanie zaopatrzone jest w wystawianie e-Recept przez lekarzy różnych specjalizacji. Podłączenie do systemu e-zdrowie (P1) zapewnia ciągły rozwój Medfile. Elektroniczna Recepta jest dokumentem zastępującym papierową receptę. e-Recepta w Medfile ułatwia pracę lekarza, umożliwia wysyłkę e-Recepty SMS do pacjenta. Lekarz w Medfile wystawia szybko i skutecznie e-receptę a pacjent automatycznie otrzyma 4-cyfrowy kod uprawniający do realizacji e-Recepty w aptece. Baza leków z codzienną aktualizacją stanowi zapewnienie aktualnych leków dostępnych na rynku.

 • Interaktywny kalendarz
 • Wielofunkcyjny kalendarz zintegrowany jest z platformą ZnanyLekarz, Google Calendar oraz rejestracją pacjentów online Medfile. Możliwe jest wprowadzanie wizyt pojedynczych i konsultacji grupowych. Dostępne są udogodnienia takie jak: automatyzacja zapisu na wizytę, kopiowanie wizyt, tworzenie wizyt powtarzalnych, możliwość dodawania przerwy pomiędzy wizytami, autopodpowiadanie dostępnych godzin oraz dodawanie wizyt w podziale na gabinety/lekarzy/usługi.

 • Elektroniczna kartoteka pacjenta
 • Dynamiczna karta pacjenta została przygotowana w oparciu o papierową dokumentację medyczną i wytyczne krajowe, co oznacza, że dostępne są niezbędne pola i sekcje do przeprowadzenia kompleksowego wywiadu i udokumentowania choroby. Dodatkowa opcja własnego tworzenia formularzy pozwala na swobodną personalizację wyglądu karty.

  Dostępne są również szablony dokumentów – zaświadczenia i skierowania, formularze i treść zgody RODO. Sekcja posiada rozbudowane funkcje, takie jak pakiety usług specjalistycznych, scalanie pacjentów, operacje grupowe na pacjentach, tworzenie faktur zbiorowych, wystawianie rachunków, dodawanie załączników; kody ICF; ICD-10/ICD-9, bazy leków z codzienną aktualizacją, recepty (refundowane, nierefundowane, własne receptury), e-recepty, e-ZLA, e-WUŚ.

 • Karta fizjoterapeutyczna
 • Dedykowana karta dla fizjoterapeutów w oparciu o wytyczne Krajowej Izby Fizjoterapeutycznej z kodami ICF, wizualizacją dolegliwości (diagram fizjoterapeutyczny) oraz możliwością budowania testów fizjoterapeutycznych w oparciu o dostępne formularze.

 • Karta dentystyczna - moduł przygotowany dla dentystów wraz z diagramem dentystycznym.
 • Kody ICF; ICD-10/ICD-9 - bazy leków z codzienną aktualizacją, kody dla fizjoterapeutów.
 • Recepty, obsługa płatności - wystawianie recept refundowanych, nierefundowanych, własne receptury. e-Recepta.
 • Elektroniczna Dokumentacja Medyczna - integracja z platformami P1 i P2 (CSIOZ). e-Recepta.
 • System pełnej integracji - platforma P1, P2, e-WUŚ, e-Recepta, e-ZLA.
 • Podpis pacjenta w formie elektronicznej
 • Rejestracja pacjentów online 3w1 i powiadomienia SMS - możliwość rejestracji w podziale na usługę/specjalistę/gabinet z poziomu strony internetowej. Przypomnienie o wizycie poprzez SMS (100 SMS gratis na start dla każdego użytkownika oraz 10 SMS w okresie testowym).
 • Darmowa strona www gabinetu i katalog gabinetów
 • Aplikacja mobilna iOS i Android
 • Import bazy danych pacjentów do Medfile
 • Integracja z Laboratoriami - szybkie i skuteczne zlecanie badań laboratoryjnych i ich odczytu dzięki automatycznemu załadowaniu wyników do karty pacjenta.
 • Telemedycyna/ Zdalny Gabinet - moduł, który pozwala na połączenie specjalistów z pacjentami w świecie online poprzez sieć teleinformatyczną 24/7.e-Konsultacje za pomocą wideo, czatu czy telefonu w oparciu o przeprowadzony wywiad lekarski czy dostarczone wyniki badań pacjenta.
 • Telefonia VoIP - kompletna oferta obejmująca własny numer stacjonarny/komórkowy centralę telefoniczną ze scenariuszami IVR, nagrywanie połączeń i wirtualny fax.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Intuicyjny program
Brak
ocena użytkownika
27.01.2020 13:47

Bardzo prosty , sprawny, intuicyjny program prowadzenia dokumentacji medycznej i wystawiania e-recept. Prowadzenie kartotek pacjentow i kalendarza wizyt. Wysyłanie wiadomości SMS do pacjentów. Szczerze polecam.

Erecepty - szybko się wystawiają w kreatorze. Poza tym przechowuje pełna historie choroby pacjenta. Pacjenci mogą rejestrować się samodzielnie.
Brak
ocena użytkownika
01.01.2020 13:38

Bardzo dobry program do eRecept.
Intuicyjny i szybki kreator recepty.
Pacjent otrzymuje receptę SMS.
Bardzo dobra relacja ceny do jakości.