Edge bez rozszerzeń, więc AdGuard zablokuje reklamy w Windows 10 Mobile

Strona głównaEdge bez rozszerzeń, więc AdGuard zablokuje reklamy w Windows 10 Mobile
26.07.2016 16:22
Edge bez rozszerzeń, więc AdGuard zablokuje reklamy w Windows 10 Mobile

Ostatnie doniesienia sugerują, że Edge w Windows 10 Mobile, w przeciwieństwie do swojego desktopowego brata, nie zostanie wyposażony w obsługę rozszerzeń. Nie zobaczymy więc dodatków blokujących reklamy. Rozwiązaniem na irytujące, wyskakujące w sporych ilościach okienka może okazać się aplikacja AdGuard.

bEIDtrbF

Skoro nie będzie można instalować dodatków w mobilnym Edge, to trzeba poradzić sobie w inny sposób. Prawdopodobnie z takiego założenia wyszli twórcy AdGuard, którzy swoje rozwiązania znane z Androida i iOS-a chcą przenieść na Windows 10 Mobile. Na mobilnych okienkach możemy więc dostać dobre narzędzie do blokowania reklam, a co za tym idzie, również do oszczędzania transferu.

AdGuard wyznaczoną mu misję uczynienia stron internetowych bardziej przejrzystymi, a także lżejszymi wykonuje korzystając z dwóch technologii. Pierwsza opiera się na lokalnym VPN, co oznacza, że dane użytkownika nie są przesyłane przez żadne zdalne serwery. Druga technologia to zaś lokalny serwer proxy.

350180432341723073

Na forum AdGuard znajdziemy wypowiedź pracownika firmy. Chcą oni z wykorzystaniem narzędzi WinObjC (Project Islandwood), służących do przenoszenia aplikacji z iOS-a na mobilnego Windowsa, wydać AdGuard z iOS na Windows 10 Mobile. Oczywiście skupią się również na optymalizacji, tak by ich aplikacja działała jak najlepiej, a nie była tylko na szybko napisanym portem.

bEIDtrbH

Plusem jest to, że VPN i proxy w Windows 10 Mobile działa tak samo jak na desktopowym Windows. Z dalszej części wypowiedzi dowiemy się, że narzędzie będzie tworzyło wirtualny lokalny VPN, który będzie odpowiadał za filtrowanie ruchu w sieci.

Trzymamy kciuki. Może w końcu garstka użytkowników Windows 10 Mobile otrzyma narzędzie do blokowania reklam. Będą oni mogli wygodniej przeglądać strony internetowe, nie czekając jak załadują się rozbudowane, zasłaniające cały ekran reklamy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEIDtrcD