Edge dla Androida z nowym trybem czytania i udostępnianiem linków

Edge dla Androida z nowym trybem czytania i udostępnianiem linków

Edge dla Androida z nowym trybem czytania i udostępnianiem linków
Oskar Ziomek
25.01.2018 17:35

W ręce użytkowników przeglądarki Edge na Androidzie trafia kolejna wersja. Przynosi ona do wydania stabilnego funkcje, które wcześniej mogliśmy obserwować już w wersji beta. Wśród nowości znalazł się między innymi tryb czytania, a także możliwość wygodnego udostępniania linków i obsługa nowych ikon w Androidzie 8 Oreo.

Od teraz zatem, kiedy podczas przeglądania stron w Internecie pojawi się możliwość uruchomienia trybu czytania, obok paska adresu wyświetlony zostanie symbol książki. Wówczas na ekranie zaprezentowana zostanie minimalistyczna wersja witryny, w której nacisk kładziony jest na czytelność tekstu. W zależności od wybranej wcześniej w ustawieniach opcji, tryb czytania prezentowany jest w jasnym lub ciemnym motywie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Z kolei dzięki implementacji wygodnego udostępniania linków i tekstu, Edge pojawi się jako jedna z opcji w menu udostępniania w dowolnej innej aplikacji na Androidzie. Dotychczas udostępnianie tekstu w celu wyszukiwania w Edge'u było utrudnione i kopiowanie treści trzeba było wykonywać ręcznie.

Edge na Androidzie wciąż nie dla każdego

Niestety, w Polsce nadal aplikacja dostępna jest wyłącznie w wersji testowej, choć i do niej może być już trudno się dostać z uwagi na duże zainteresowanie. Edge dla Androida opuścił fazę beta pod koniec listopada ubiegłego roku i od tamtego czasu prężnie się rozwija, a w Sklepie zbiera w większości dobre opinie. Przeglądarka cieszy się także bardzo dużym zainteresowaniem, pobrano ją już łącznie ponad milion razy.

Licząc na polską wersję językową aplikacji i oficjalną dostępność w kraju, nie pozostaje jak na razie nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość. Microsoft od początku zapowiadał, że lista obsługiwanych krajów będzie się systematycznie powiększać, jednak jak na razie nie pojawiły się w tym zakresie dodatkowe szczegóły, które zdradzałyby choćby ogólne ramy czasowe, w których moglibyśmy spodziewać się rozszerzenia dostępności Edge'a również na nasz rynek.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)