Edge o 3 godziny dłużej niż Chrome na jednym ładowaniu. Gdzie Opera?

Edge o 3 godziny dłużej niż Chrome na jednym ładowaniu. Gdzie Opera?13.04.2017 12:48
Edge o 3 godziny dłużej niż Chrome na jednym ładowaniu. Gdzie Opera?

Aktualizacja Creators Update przynosi sporo nowości do domyślnej przeglądarki Windowsa 10, Edge'a. Na szczególną uwagę zasługuje wygodne zarządzanie sesjami, które zrzucać do panelu bocznego można jednym przyciskiem.

Dziś Microsoft pochwalił się innymi zaletami swojej przeglądarki po Creators Update. Już od dłuższego czasu korporacja ochoczo porównuje program do konkurencji, przede wszystkim pod względem obciążania procesora, a co za tym idzie, wpływu na czas działania urządzeń na jednym ładowaniu. Po najnowszej aktualizacji ma z tym być jeszcze lepiej, co podsumowują przeprowadzone (oczywiście przez sam Microsoft) badania.

350198537642076097

W testach przeglądarka Microsoft Edge 40 oferuje 12 godzin i 31 minut pracy na jednym ładowaniu. Jest to 3 godziny i 14 minuty dłużej od Chorme'a 57 (9:17). W badaniu uwzględniono także Firefoksa 52, która zamyka stawkę z wynikiem 7 godzin i 4 minut. Zabrakło mu zatem 2 godziny 13 minut do Chrome'a i aż 5 godzin i 27 minut do lidera.

Oczywiście można pytać, na jakim sprzęcie udało się uzyskać tak długi czas pracy. Microsoft publikuje dość szczegółowe informacje na temat warunków testów: odbywały się one na Surface Booku (Intel Core i5 z grafiką HD 520 i 8 GB RAM-u) z zainstalowanym Creators Update, jasnością ustawioną na 75%, wyciszonym dźwiękiem, wyłączonym modułami GPS i Bluetooth i oszczędzaniem baterii ustawionym na 20%.

Laptop podłączony był do Internetu przez Wi-Fi, zaś w przeglądarce odtwarzany był na pełnym ekranie film z Vimeo. Wyniki Edge'a faktycznie są imponujące, zaś warunki testowe przedstawiono rzetelne. Zastanawia natomiast dobór przeglądarek. Zapewnie nieprzypadkowo Microsoft pominął Operę, która również może poszczycić się świetnymi wynikami w trybie oszczędzania energii.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)