Elektroniczne samochody rozwiązaniem na korki w mieście

Elektroniczne samochody rozwiązaniem na korki w mieście

Elektroniczne samochody rozwiązaniem na korki w mieście
16.09.2014 16:59

Zanim autonomiczne samochody staną się popularne, to z poruszaniem się po ulicach w mieście musimy poradzić sobie sami. Niestety w każdym większym mieście przejechania nawet kilku kilometrów w godzinach szczytu, najczęściej wiąże się ze spędzeniem kilkudziesięciu minut w korkach, a jeśli już dotrzemy do wyznaczonego celu, to znalezienie wolnego miejsca parkingowego jest niełatwym zadaniem. Pewnym rozwiązaniem są rowery, skutery czy też motocykle, ale w większości przypadków sprawdzają się tylko przez określony czas w roku. Znacznie lepszym pomysłem dla mieszkańców większych miast mogą okazać się wypożyczalnie elektronicznych trójkołowców. Z usługi Toyoty na początku będziemy mogli skorzystać we Francji.

Obraz

Japoński koncern, już na początku października zamierza w mieście Grenoble uruchomić usługę Cité lib by Ha:mo. W jej ramach będziemy mogli wypożyczyć niewielki, trzy lub czterokołowy, elektroniczny pojazd na określony czas. Za dwie godziny zapłacimy 11 euro, a za kolejne dwie łącznie 19 euro. Pojazd będziemy mogli wypożyczyć również na krótszy czas, nawet na 15 minut, za które zapłacimy tylko 3 euro. Osoby posiadające karty miejskie zapłacą mniej.

Cité lib by Ha:mo: Project Overview

Zaletą ma być aż 27 stacji, które będą zlokalizowane blisko przystanków. Wypożyczonego pojazdu nie będziemy musieli odstawiać do tej samej stacji. Samych pojazdów ma być 70, z czego połowę będą stanowiły trójkołowce i-ROAD, natomiast drugą połowę będą stanowiły czterokołowe pojazd COMS. Z tej usługi będą mogły skorzystać osoby dorosłe posiadające prawo jazdy.

Usługa Cité lib by Ha:mo ma sporo zalet. W oferowanych pojazdach możemy poruszać bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Dodatkowo przy dobrym rozplanowaniu stacji, poruszanie się po mieście może być naprawdę wygodne. Zaletą są też niewielkie rozmiary pojazdów, więc znalezienie miejsca parkingowego będzie prostsze. Jeśli usługa ma być naprawdę atrakcyjna, to Toyota powinna zadbać o odpowiednią liczbę miejsc, w których będzie można szybko i wygodnie naładować pojazd.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)