Elektryczny samochód dla każdego: nowy Opel Corsa-e

Strona głównaElektryczny samochód dla każdego: nowy Opel Corsa-e
07.07.2020 08:38
fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Redakcja
Redakcja

Rüsselsheim/Warszawa. Opel Corsa demokratyzuje elektryczną mobilność. W zupełnie nowej, szóstej generacji modelu Corsa niemiecki producent po raz pierwszy oferuje zasilaną akumulatorami wersję elektryczną o zasięgu do 337 kilometrów (WLTP1).

Corsa-e Edition jest już wyposażona w automatyczną i zdalnie sterowaną klimatyzację, elektryczny hamulec postojowy, bezkluczykowy system uruchamiania silnika, system multimedialny z radiem i 7-calowym ekranem dotykowym kompatybilny z Apple CarPlay i Android Auto oraz cyfrowy kokpit. Dopłaty nie wymagają również, między innymi, alarm przedkolizyjny z funkcjami hamowania awaryjnego i rozpoznawania pieszych, aktywny asystent pasa ruchu, system rozpoznawania znaków drogowych i tempomat. Wyższa wersja wyposażenia nosi nazwę Elegance. Corsa-e Elegance zaspokoi niemal wszystkie oczekiwania. W tym przypadku do wyposażenia standardowego należą także reflektory EcoLED, 16-calowe obręcze kół z lekkiego stopu oraz obszyta skórą kierownica. Nowa generacja Corsy jest także jednym z najlepiej wyposażonych samochodów pod względem bezpieczeństwa w swoim segmencie.

350318753843793300

Przede wszystkim bezpieczeństwo: matrycowe reflektory IntelliLux LED®, czujnik martwego pola i system ostrzegania przed najechaniem na pojazd poprzedzający

W Corsie-e debiutują technologie i systemy wspomagające kierowcę spotykane częściej w wyższych segmentach rynku. Jednym z przykładów są adaptacyjne, nieoślepiające matrycowe reflektory IntelliLux LED®, które firma Opel po raz pierwszy oferuje w segmencie małych samochodów. Osiem elementów LED, sterowanych przednią kamerą wysokiej rozdzielczości najnowszej generacji, nieustannie dostosowuje wiązkę światła do sytuacji w ruchu drogowym i warunków otoczenia. Corsa-e może być także opcjonalnie wyposażona w szczególnie wydajne reflektory EcoLED zużywające nawet o 80 procent energii mniej w porównaniu z żarówkami halogenowymi bez uszczerbku dla intensywności światła. Wręcz przeciwnie — dzięki specjalnej konstrukcji odbłyśników reflektory LED zamieniają noc w dzień.

350318753843924372

Zaawansowane systemy wspomagające prowadzenie pojazdu zapewniają wymiernie wyższy poziom bezpieczeństwa. Dzięki nowej przedniej kamerze system rozpoznawania znaków drogowych „zauważa” teraz więcej informacji, w tym znaki wyświetlane na tablicach diodowych. Na ekranie zestawu wskaźników podawane są również informacje o ograniczeniach prędkości zapisanych w systemie.

Nowa Corsa może także zostać po raz pierwszy wyposażona w radarowy aktywny tempomat oraz system czujników Flank Guard. Corsa-e posiada również funkcję aktywnego asystenta pasa ruchu, który dokonuje łagodnej korekty toru jazdy, w przypadku opuszczenia przez samochód pasa ruchu bez wiedzy kierowcy. System utrzymuje także pojazd pośrodku pasa ruchu. Adaptacyjny tempomat pilnuje zadanej odległości od pojazdu poprzedzającego, wykorzystując do tego radar i obraz z kamery. Dodatkową funkcją systemu jest wspomaganie jazdy w korku ulicznym poprzez samoczynne hamowanie nawet do pełnego zatrzymania i jazdę za pojazdem poprzedzającym. Dostępny jest również system monitorowania martwego pola oraz szereg asystentów parkowania.

350318753844120980

Systemy multimedialne, usługi „OpelConnect” oraz aplikacja „myOpel”

Nowe systemy multimedialne — w tym Multimedia Navi z 7-calowym kolorowym ekranem dotykowym oraz flagowy Multimedia Navi Pro z 10-calowym ekranem — zapewniają kompleksową łączność kierowcy i pasażerom. Corsa-e oferuje również nową usługę OpelConnect. O spokój kierowcy i pasażerów pomagają zadbać również inne przydatne funkcje, takie jak Nawigacja Online2 z informacjami o ruchu drogowym dostarczanymi w czasie rzeczywistym, bezpośrednie połączenie z pomocą drogową oraz system eCall. Za pomocą sterowania e-Funkcji zdalnych i aplikacji „myOpel” na smartfona klienci mogą sprawdzać stan naładowania akumulatora, ustawiać czas ładowania lub programować temperaturę wnętrza jeszcze przed rozpoczęciem jazdy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)