Elektryczny samochód dla każdego: nowy Opel Corsa-e

Elektryczny samochód dla każdego: nowy Opel Corsa-e

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Redakcja
07.07.2020 08:38, aktualizacja: 07.07.2020 13:46

Rüsselsheim/Warszawa. Opel Corsa demokratyzuje elektryczną mobilność. W zupełnie nowej, szóstej generacji modelu Corsa niemiecki producent po raz pierwszy oferuje zasilaną akumulatorami wersję elektryczną o zasięgu do 337 kilometrów (WLTP1).

Corsa-e Edition jest już wyposażona w automatyczną i zdalnie sterowaną klimatyzację, elektryczny hamulec postojowy, bezkluczykowy system uruchamiania silnika, system multimedialny z radiem i 7-calowym ekranem dotykowym kompatybilny z Apple CarPlay i Android Auto oraz cyfrowy kokpit. Dopłaty nie wymagają również, między innymi, alarm przedkolizyjny z funkcjami hamowania awaryjnego i rozpoznawania pieszych, aktywny asystent pasa ruchu, system rozpoznawania znaków drogowych i tempomat. Wyższa wersja wyposażenia nosi nazwę Elegance. Corsa-e Elegance zaspokoi niemal wszystkie oczekiwania. W tym przypadku do wyposażenia standardowego należą także reflektory EcoLED, 16-calowe obręcze kół z lekkiego stopu oraz obszyta skórą kierownica. Nowa generacja Corsy jest także jednym z najlepiej wyposażonych samochodów pod względem bezpieczeństwa w swoim segmencie.

Obraz

Przede wszystkim bezpieczeństwo: matrycowe reflektory IntelliLux LED®, czujnik martwego pola i system ostrzegania przed najechaniem na pojazd poprzedzający

W Corsie-e debiutują technologie i systemy wspomagające kierowcę spotykane częściej w wyższych segmentach rynku. Jednym z przykładów są adaptacyjne, nieoślepiające matrycowe reflektory IntelliLux LED®, które firma Opel po raz pierwszy oferuje w segmencie małych samochodów. Osiem elementów LED, sterowanych przednią kamerą wysokiej rozdzielczości najnowszej generacji, nieustannie dostosowuje wiązkę światła do sytuacji w ruchu drogowym i warunków otoczenia. Corsa-e może być także opcjonalnie wyposażona w szczególnie wydajne reflektory EcoLED zużywające nawet o 80 procent energii mniej w porównaniu z żarówkami halogenowymi bez uszczerbku dla intensywności światła. Wręcz przeciwnie — dzięki specjalnej konstrukcji odbłyśników reflektory LED zamieniają noc w dzień.

Obraz

Zaawansowane systemy wspomagające prowadzenie pojazdu zapewniają wymiernie wyższy poziom bezpieczeństwa. Dzięki nowej przedniej kamerze system rozpoznawania znaków drogowych „zauważa” teraz więcej informacji, w tym znaki wyświetlane na tablicach diodowych. Na ekranie zestawu wskaźników podawane są również informacje o ograniczeniach prędkości zapisanych w systemie.

Nowa Corsa może także zostać po raz pierwszy wyposażona w radarowy aktywny tempomat oraz system czujników Flank Guard. Corsa-e posiada również funkcję aktywnego asystenta pasa ruchu, który dokonuje łagodnej korekty toru jazdy, w przypadku opuszczenia przez samochód pasa ruchu bez wiedzy kierowcy. System utrzymuje także pojazd pośrodku pasa ruchu. Adaptacyjny tempomat pilnuje zadanej odległości od pojazdu poprzedzającego, wykorzystując do tego radar i obraz z kamery. Dodatkową funkcją systemu jest wspomaganie jazdy w korku ulicznym poprzez samoczynne hamowanie nawet do pełnego zatrzymania i jazdę za pojazdem poprzedzającym. Dostępny jest również system monitorowania martwego pola oraz szereg asystentów parkowania.

Obraz

Systemy multimedialne, usługi „OpelConnect” oraz aplikacja „myOpel”

Nowe systemy multimedialne — w tym Multimedia Navi z 7-calowym kolorowym ekranem dotykowym oraz flagowy Multimedia Navi Pro z 10-calowym ekranem — zapewniają kompleksową łączność kierowcy i pasażerom. Corsa-e oferuje również nową usługę OpelConnect. O spokój kierowcy i pasażerów pomagają zadbać również inne przydatne funkcje, takie jak Nawigacja Online2 z informacjami o ruchu drogowym dostarczanymi w czasie rzeczywistym, bezpośrednie połączenie z pomocą drogową oraz system eCall. Za pomocą sterowania e-Funkcji zdalnych i aplikacji „myOpel” na smartfona klienci mogą sprawdzać stan naładowania akumulatora, ustawiać czas ładowania lub programować temperaturę wnętrza jeszcze przed rozpoczęciem jazdy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)