Elektryzujący komputer inspirowany Teslą na IEM Katowice 2019. Dziwne, że nie razi prądem

Elektryzujący komputer inspirowany Teslą na IEM Katowice 2019. Dziwne, że nie razi prądem

Elektryzujący komputer inspirowany Teslą na IEM Katowice 2019. Dziwne, że nie razi prądem
Piotr Urbaniak
01.03.2019 14:28, aktualizacja: 01.03.2019 15:30

W IEM-owej Strefie Intela jeden sprzęt wyróżnia się w sposób zauważalny. Mowa o Tesla Mod, zestawie komputerowym inspirowanym osobą serbskiego wynalazcy Nikoli Tesli, który samodzielnie zaprojektowali i złożyli pracownicy polskiego oddziału Asusa.

Już na pierwszy rzut oka Tesla Mod wygląda niezwykle... elektryzująco. Komputer zbudowano na autorskim stelażu, wykonanym z aluminiowych rurek i blachy ryflowanej. Oprócz samych komponentów oraz – co w przypadku modów bardzo popularne – chłodzenia cieczą, konstrukcję zdobią umieszczone po obydwu stronach imitacje cewek tytułowego Tesli.

Sam sprzęt to zdecydowanie górna półka; 18-rdzeniowy i 36-wątkowy procesor Intel Core i9-9980XE, płyta główna Asus Rampage VI Extreme, 32 GB RAM DDR4 i nie najnowsza, ale wciąż satysfakcjonująco wydajna grafika Nvidia GeForce GTX 1080 Ti.

Poza tym w zestawie Asusa znajdziemy m.in.: bloki wodne marki EK Water Blocks, dwie chłodnice w rozmiarze 360 mm i taką samą liczbę wysokowydajnych pomp Laing D5. Warto przy tym zwrócić uwagę na użycie akrylowych rurek oraz wielobarwne, niebiesko-seledynowo-różowawe podświetlenie LED. Biorę to ze sobą – aż chciałoby się oznajmić i rzeczywiście zabrać to cacko do domu.

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['cmp', false]); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'gde-default', '15ZLcu_aGLZHzWp.zAXZHdU5HZEZP8bpNXXS6Q2fg8f.X7', 'tjegjmgtzf', 'bkgowmchywhvgzjsctvrbrsdcrml'], ['viewable', 'gde-default', '15ZLcu_aGLZHzWp.zAXZHdU5HZEZP8bpNXXS6Q2fg8f.X7', 'qklmmjqhie', '_gde_isndwl_qklmmjqhie']);

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)