Elektryzujący komputer inspirowany Teslą na IEM Katowice 2019. Dziwne, że nie razi prądem

Elektryzujący komputer inspirowany Teslą na IEM Katowice 2019. Dziwne, że nie razi prądem
Piotr Urbaniak

01.03.2019 14:28, aktual.: 01.03.2019 15:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W IEM-owej Strefie Intela jeden sprzęt wyróżnia się w sposób zauważalny. Mowa o Tesla Mod, zestawie komputerowym inspirowanym osobą serbskiego wynalazcy Nikoli Tesli, który samodzielnie zaprojektowali i złożyli pracownicy polskiego oddziału Asusa.

Już na pierwszy rzut oka Tesla Mod wygląda niezwykle... elektryzująco. Komputer zbudowano na autorskim stelażu, wykonanym z aluminiowych rurek i blachy ryflowanej. Oprócz samych komponentów oraz – co w przypadku modów bardzo popularne – chłodzenia cieczą, konstrukcję zdobią umieszczone po obydwu stronach imitacje cewek tytułowego Tesli.

Sam sprzęt to zdecydowanie górna półka; 18-rdzeniowy i 36-wątkowy procesor Intel Core i9-9980XE, płyta główna Asus Rampage VI Extreme, 32 GB RAM DDR4 i nie najnowsza, ale wciąż satysfakcjonująco wydajna grafika Nvidia GeForce GTX 1080 Ti.

Poza tym w zestawie Asusa znajdziemy m.in.: bloki wodne marki EK Water Blocks, dwie chłodnice w rozmiarze 360 mm i taką samą liczbę wysokowydajnych pomp Laing D5. Warto przy tym zwrócić uwagę na użycie akrylowych rurek oraz wielobarwne, niebiesko-seledynowo-różowawe podświetlenie LED. Biorę to ze sobą – aż chciałoby się oznajmić i rzeczywiście zabrać to cacko do domu.

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['cmp', false]); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'gde-default', '15ZLcu_aGLZHzWp.zAXZHdU5HZEZP8bpNXXS6Q2fg8f.X7', 'tjegjmgtzf', 'bkgowmchywhvgzjsctvrbrsdcrml'], ['viewable', 'gde-default', '15ZLcu_aGLZHzWp.zAXZHdU5HZEZP8bpNXXS6Q2fg8f.X7', 'qklmmjqhie', '_gde_isndwl_qklmmjqhie']);

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (21)
Zobacz także