Elon Musk: ciężarówka Tesli będzie miała zasięg prawie 1000 km

Elon Musk: ciężarówka Tesli będzie miała zasięg prawie 1000 km

04.05.2018 11:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pod koniec zeszłego roku Tesla Motors zaprezentowała elektryczną ciężarówkę Semi. Wówczas dowiedzieliśmy się, że ten duży komputer na kołach będzie w stanie przejechać do 800 kilometrów na pełnych akumulatorach. Możliwe jednak, że produkcyjna wersja zapewni jeszcze lepszy zasięg.

Na tle nawet najnowszych ciężarówek, Tesla Semi wygląda futurystycznie. Jeszcze ciekawiej jest w środku – kierowca został otoczony dwoma dużymi, dotykowymi ekranami. Liczba przycisków fizycznych została zredukowana do minimum. Prawie wszystkimi funkcjami zarządzamy z wykorzystaniem dużych tabletów. Na pokładzie nie mogło zabraknąć autopilota – wszak to właśnie w transporcie pełna autonomiczność powinna nastąpi zapewne najszybciej.

Podczas oficjalnej prezentacji ciężarówki poznaliśmy oczekiwany zasięg na pełnych akumulatorach, a także Tesla poinformowała, że z wykorzystaniem nowych szybkich stacji ładowania, możliwość przebycia 400 km będzie możliwa po 30 minutach ładowania. Według Elona Muska produkcyjna wersja ciężarówki będzie jednak dysponowała lepszymi osiągami. Ma ona na jednym ładowaniu przejechać 600 mil (prawie 966 km).

Obraz

Większy zasięg powinien wzbudzić większe zainteresowanie ciężarówką w firmach zajmujących się transportem. Przy odpowiednio ustawionych stacjach ładowania, kierowca mógłby na jednym zasięgu robić dzienną trasę, ładując ciężarówkę nocą.

Według Martina Daum, członka zarządu Daimler AG, wyniki podawane przez Tesle przeciwstawiają się prawom fizyki. Dodał, że jeśli faktycznie ciężarówka Tesli zapewni obiecywany zasięg, to jego firma kupi dwie ciężarówki – pierwszą do rozebrania i drugą do przetestowania. Produkcja Tesli Semi ma rozpocząć się w 2019 roku, wówczas poznamy faktycznie osiągi elektrycznej ciężarówki.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (129)