MacOSProgramowanieEdytory dla programistówEmacs for Mac OS X
Emacs for Mac OS X ikona

Emacs for Mac OS X25.2

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Emacs for Mac OS X to kompilacja dla systemu OS X edytora tekstu GNU Emacs, znanego z ogromnej elastyczności, z wbudowanym interpreterem języka Emacs Lisp (dialekt Lispa).

Emacs został wyposażony w możliwość kolorowania tekstu i składni na podstawie zawartości, co jest szczególnie przydatne przy pracy z kodem źródłowym. Unicode jest obsługiwany dla niemal każdego języka, w jakim można pisać.

Emacs ma także możliwość instalowania rozszerzeń, wśród których znajdziemy klienta poczty, czytnik wiadomości, kalendarz, interfejs do debuggera, planer projektów, implementację Tetrisa i wiele innych.

Emacs ma prosty interfejs graficzny, ale by w pełni wykorzystywać jego możliwości lepiej zapoznać się z instrukcją i skrótami klawiszowymi, z których pomocą można wykonać nawet bardzo skomplikowane operacje z użyciem wyrażeń regularnych.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań98
Data aktualizacji16 maj 2017
Rozmiar pliku60.29 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Emacs for Mac OS X ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)