Enterprise Mac Security od Trend Micro

Enterprise Mac Security od Trend Micro

23.09.2009 12:55

Firma Trend Micro wprowadziła do swojej oferty zabezpieczeń dla przedsiębiorstw rozwiązanie dla firm, które w sieciach korporacyjnych używają zarówno platform Windows, jak i Mac.

Trend Micro Security for Mac 1.5 chroni systemy oparte na platformie Mac przed wirusami, programami szpiegującymi, atakami hybrydowymi oraz niezależnymi od platformy atakami internetowymi na systemy Mac. Rozwiązanie to można zintegrować z klientem lub serwerem Trend Micro OfficeScan. Archtektura OfficeScan pozwala wykorzystać przy włączaniu platformy Mac do sieci korporacyjnych funkcje zarządzania komputerami stacjonarnymi, laptopami i serwerami Mac z tej samej konsoli internetowej, co klientami i serwerami Windows.

Nowy produkt zapewnia m.in. sprawdzanie reputacji adresów WWW — funkcję należącą do najważniejszych komponentów infrastruktury Trend Micro Smart Protection Network. Technologia ta chroni użytkowników i aplikacje przed wejściem na szkodliwe lub zarażone strony WWW zarówno z sieci przedsiębiorstwa, jak i spoza niej. Inne funkcje Trend Micro Security for Mac to między innymi zarządzanie oparte na regułach grupowych, uproszczony kliencki interfejs użytkownika Cocoa z automatyczną rejestracją na serwerze, reguły sprawdzania reputacji serwisów WWW z rozpoznawaniem lokalizacji, ochrona zarówno systemu hosta Mac OS, jak i dowolnych maszyn wirtualnych Windows oraz funkcja Quick Scan usprawniająca skanowanie ręczne.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)