ESSE ProTect Lock – nowe polskie zabezpieczenia do szaf rackowych

ESSE ProTect Lock – nowe polskie zabezpieczenia do szaf rackowych
Redakcja

03.10.2018 18:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na rynku pojawił się następny nowatorski i unikalny produkt polskiej firmy ESSE Sp. z o.o. zapewniający bezpieczeństwo fizyczne serwerów umieszczonych w szafach rackowych. Wrocławska firma jest autorem rozwiązania ESSE ProTect Lock™ pozwalającego zabezpieczyć szafy rackowe za pomocą elektrozamków sterowanych kodami autoryzacyjnymi przydzielanymi zdalnie i dynamicznie w określonych oknach czasowych dostęp dla konkretnych osób. Bez użycia kart dostępowych, bez użycia kluczy administrator obiektu czy data center jest w stanie przydzielić dostęp np. dla danego inżyniera dokonującego naprawy serwisowej czy przeglądu infrastruktury.

Obraz

Scentralizowany system zarządzania ESSE AirKey gwarantuje unikalność sekwencji kodu autoryzacyjnego. Co ważne, rozwiązanie pozwala na buforowanie zdarzeń i zapamiętanie kodów – system jest bezpieczny w przypadku braku zasilania, zaniku komunikacji z serwerem. System zapamiętuje wszystkie zdarzenia (również te związane z niepowołanym dostępem - np. kilkukrotna próba wprowadzania nieprawidłowego lub wygasłego PINu, czy próbami fizycznego włamania).

„System jest idealnym rozwiązaniem dla sektora IT/ICT, Data Center, serwerowni mobilnych, firm z wielooddziałowych, bankowości, agencji ochrony, sieci retailowych, administracji publicznej, sektora medycznego, archiwów, przemysłu czy transportu i logistyki. Jest też odpowiedzią na RODO, ponieważ wiele organizacji skupia się na zabezpieczeniach softwareowych swojego środowiska IT, a nie na aspekcie fizycznym dostępu do nośników danych.” – powiedział Robert Karkulowski, prezes Zarządu ESSE Sp. z o.o.

Obraz

Bliźniaczy system ESSE SkyLock™ służący do zabezpieczania apartamentów do krótkoterminowego wynajęcia (np. przez popularne portale służące do rezerwacji) oraz zabezpieczenia pomieszczeń biurowych typu archiwa, księgowość, kadry, kancelarie zostanie wprowadzony pod koniec października, a dzięki aplikacji AirKey™ Everywhere działającej w modelu chmurowym umożliwi zarządzanie dostępem do lokali z dowolnego miejsca.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)