Europejskie CERT-y mogą liczyć na wsparcie w czasie pandemii. ESET proponuje partnerstwo

Europejskie CERT-y mogą liczyć na wsparcie w czasie pandemii. ESET proponuje partnerstwo

ESET służy pomocą w czasie pandemii, fot. Pixabay
ESET służy pomocą w czasie pandemii, fot. Pixabay
Redakcja
22.05.2020 18:33

Firma ESET oferuje pomoc w czasie pandemii i wychodzi z propozycją kierowaną do zespołów reagowania na incydenty bezpieczeństwa (CERT) na terenie Unii Europejskiej. Chodzi o bezpłatny dostęp do usługi ESET Threat Intelligence, dostarczającej informacji na temat bieżących cyberzagrożeń. Jest to element wsparcia, oferowanego przez firmę ESET, związanego z trwającą pandemią COVID-19.

Światowa epidemia COVID-19 zwiększyła znacznie skalę cyberzagrożeń, z którymi użytkownicy Internetu muszą mierzyć się każdego dnia. Aby wspomóc instytucje mające na celu nas przed nimi chronić, firma ESET oferuje zespołom reagowania na incydenty bezpieczeństwa, tzw. CERT-om (zespołom reagowania na incydenty bezpieczeństwa), bezpłatny sześciomiesięczny dostęp do usługi ESET Threat Intelligence, dostarczającej danych na temat aktualnych ataków i cyberzagrożeń, w tym m.in. ataków ukierunkowanych i aktywności sieci botnet, wymierzonych w konkretne podmioty.

Dostęp do danych dostarczanych przez ESET Threat Intelligence umożliwia CERT-om monitorowanie bieżących zagrożeń w celu podejmowania skuteczniejszych działań, zmierzających do ich zwalczania. Jako że współpraca stanowi jeden z filarów skutecznej walki z incydentami bezpieczeństwa, firma ESET wystąpiła do 46 CERT-ów w Unii Europejskiej, w tym również do CERT Polska, z propozycją partnerstwa. Inicjatywa spotkała się z pozytywnym odbiorem, a pierwsze wdrożenia zostały już rozpoczęte.

Więcej informacji na temat narzędzia ESET Threat Intelligence można znaleźć na stronie internetowej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)