F8: Facebook Spaces, czyli relacje międzyludzkie w pełnym zanurzeniu

Strona głównaF8: Facebook Spaces, czyli relacje międzyludzkie w pełnym zanurzeniu
18.04.2017 19:55
F8: Facebook Spaces, czyli relacje międzyludzkie w pełnym zanurzeniu

Trwa właśnie prezentacja inaugurujące konferencję F8. Nie mogło na niej zabraknąć zapowiadanego już w zeszłym roku Facebook Spaces, czyli facebookowej wizji przyszłości komunikacji z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. Po raz pierwszy o Spaces usłyszeliśmy podczas zeszłorocznego F8 – dziś nowa funkcja trafia do zamkniętych testów.

350198774267865025

Facebook Spaces opiera się na wspólnym przebywanie w jednej wirtualnej przestrzeni awatarów faktycznych użytkowników. Za pomocą gogli Oculus i manipulatorów, mogą oni poruszać się, rozmawiać, grać, wymieniać się filmami. Słowem – spędzać czas w wirtualnej rzeczywistości z własnymi znajomymi.

Facebook dokonał pewnego postępu w stosunku do zeszłorocznej prezentacji: Spaces zostało bowiem zintegrowane z połączeniami wideo w Messengerze. Awatar użytkowników z Messengera będzie jednak znacznie mniej dynamiczny: jego ruchy ograniczać się będą do głowy.

350198774268061633

W Spaces będzie można wymienić się dowolnymi danymi: posłuchać muzyki w wirtualnym magnetofonie, obejrzeć rzucany na ścianę film z YouTube czy pokazywać sobie zdjęcia. W odróżnieniu od rozszerzonej rzeczywistości, podejście Facebooka do pełnego zanurzenia, czyli wirtualnej rzeczywistości, zapowiada się nowatorsko. Wciąż jednak tylko się zapowiada.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)