F8: Facebook Spaces, czyli relacje międzyludzkie w pełnym zanurzeniu

Strona głównaF8: Facebook Spaces, czyli relacje międzyludzkie w pełnym zanurzeniu
18.04.2017 19:55
F8: Facebook Spaces, czyli relacje międzyludzkie w pełnym zanurzeniu

Trwa właśnie prezentacja inaugurujące konferencję F8. Nie mogło na niej zabraknąć zapowiadanego już w zeszłym roku Facebook Spaces, czyli facebookowej wizji przyszłości komunikacji z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. Po raz pierwszy o Spaces usłyszeliśmy podczas zeszłorocznego F8 – dziś nowa funkcja trafia do zamkniętych testów.

bEINNxvV
350198774267865025

Facebook Spaces opiera się na wspólnym przebywanie w jednej wirtualnej przestrzeni awatarów faktycznych użytkowników. Za pomocą gogli Oculus i manipulatorów, mogą oni poruszać się, rozmawiać, grać, wymieniać się filmami. Słowem – spędzać czas w wirtualnej rzeczywistości z własnymi znajomymi.

Facebook dokonał pewnego postępu w stosunku do zeszłorocznej prezentacji: Spaces zostało bowiem zintegrowane z połączeniami wideo w Messengerze. Awatar użytkowników z Messengera będzie jednak znacznie mniej dynamiczny: jego ruchy ograniczać się będą do głowy.

350198774268061633

W Spaces będzie można wymienić się dowolnymi danymi: posłuchać muzyki w wirtualnym magnetofonie, obejrzeć rzucany na ścianę film z YouTube czy pokazywać sobie zdjęcia. W odróżnieniu od rozszerzonej rzeczywistości, podejście Facebooka do pełnego zanurzenia, czyli wirtualnej rzeczywistości, zapowiada się nowatorsko. Wciąż jednak tylko się zapowiada.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEINNxwT