Facebook Messenger z generatorem spamu: dostaniemy jeszcze więcej reklam

Facebook Messenger z generatorem spamu: dostaniemy jeszcze więcej reklam

Facebook Messenger z generatorem spamu: dostaniemy jeszcze więcej reklam
10.11.2016 13:03

Facebook chcąc uczynić Messengera lepszym komunikatorem ciągle go rozbudowuje. Otrzymaliśmy już niepotrzebne nikomu funkcje wyraźnie zainspirowane Snapchatem. Niebawem zaś pojawią się wiadomości sponsorowane. Pod nazwą nowej funkcji kryją się reklamy, które powinny przekonać użytkowników, że komunikator Facebooka to jeszcze większy chłam.

Oficjalnie by zapewnić użytkownikom lepszy kontakt z ulubionymi markami, nieoficjalnie by wepchnąć jeszcze więcej irytujących reklam, Facebook zaczyna wprowadzać wiadomości sponsorowane. Teraz firmy będą mogły kontaktować się z nami bezpośrednio – wysyłając spam. Nowa funkcja Messengera kojarzy się z niechcianymi wiadomościami i telefonami z nowymi ofertami, które ponoć mają sprawić, że nasze życie stanie się lepsze.

350190991418091457

Facebook umożliwia dobry kontakt z wybranymi markami. Z daną firmą możemy skontaktować się po prostu wysyłając do niej wiadomość. Spora część firm wykorzystuje to w celu utrzymania dobrych relacji z klientami. Nowe opcje umożliwią kontakt z użytkownikiem, także po zakończeniu rozmowy. Dzięki wiadomościom sponsorowanym będzie można wysyłać oferty, reklamy nowych produktów i inne informacje bezpośrednio do danej osoby, o ile wcześniej rozpoczęła ona rozmowę na Messengerze.

Zaletą nowej metody dostarczania reklam ma być ich personalizacja, produkty maja być dobrze dobrane do naszych preferencji. Oczywiście wszystko kosztem prywatności. Kto jednak będzie przejmował się prywatnością, skoro zakładając konto na Facebooku już dawno sprzedał sporą dawkę danych o sobie.

Wiadomości sponsorowane są wprowadzane stopniowo. Jeszcze nie zauważyliśmy ich dostępności w Polsce, ale z pewnością w końcu się pojawią. Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, Messenger z prostego i wygodne komunikatora, zmienia się w kombajn do wszystkiego.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)