Facebook wprowadzi weryfikację kont, poprosi o przysłanie mu dokumentów

Facebook wprowadzi weryfikację kont, poprosi o przysłanie mu dokumentów

16.02.2012 15:12

Facebook dziś wprowadza usługę weryfikacji kont i obsługę pseudonimów na tych kontach. Co ciekawe, wszystkie konta będą sprawdzone ręcznie.

Weryfikacja kont kierowana jest do wybranych użytkowników, których strumień subskrybuje wiele osób. Użytkownicy, których konto zostanie zweryfikowane, będą mieli opcję wyświetlania pseudonimów na liście osób, których strony można obserwować. Jest to oczywiście odpowiedź Facebooka na stosowany na Google+ i Twitterze sposób promocji osób publicznych.

Weryfikacja będzie odbywała się ręcznie. Posiadacze wybranych przez Facebooka kont zostaną poproszeni o dostarczenie zdjęcia lub skanu dokumentu ze zdjęciem, a jeśli taki jest niedostępny, dwóch innych potwierdzających tożsamość kart lub certyfikatów (akt urodzenia, karta kredytowa i podobne). Pracownicy Facebooka ręcznie potwierdzą tożsamość osób na podstawie dostarczonych materiałów, a potem trwale usuną kopie dokumentów. Na profilach nie będzie widoczna żadna zmiana poza możliwością umieszczenia pseudonimu zamiast nazwiska. Nie będzie możliwości wykonania tego kroku na życzenie — Facebook sam wybierze, czyje dokumenty chce zobaczyć.

Ponadto, aby strony profilowe różnych firm nie wyglądały na nudne na tle mających Timeline profili zwykłych użytkowników, Facebook również na stronach dla firm i organizacji wprowadzi Timeline. AdAge przewiduje, że stanie się to na końcu lutego, podczas konferencji marketingowej fMC. Nie wiadomo jeszcze jak to będzie wyglądać, ale przynajmniej administratorzy tych profili na Facebooku nie będą już mieli problemów z umieszczeniem zdjęć na głównej stronie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (430)