Facebook z ciemnym motywem w smartfonach: ruszyły testy wśród użytkowników

Facebook w smartfonach wreszcie zyska ciemny motyw, fot. Pixabay
Facebook w smartfonach wreszcie zyska ciemny motyw, fot. Pixabay
Oskar Ziomek

02.11.2020 14:23, aktual.: 02.11.2020 15:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Facebook w smartfonach wreszcie zyska ciemny motyw. Jak wynika z najnowszych doniesień w sieci, twórcy rozpoczęli publiczne testy, w ramach których ciemne kolory aplikacji trafiają już do pierwszych użytkowników. W tym momencie trudno powiedzieć, kiedy dokładnie zostaną udostępnione wszystkim, ale można mieć uzasadnione przypuszczenia, że finalne testy nie potrwają długo – wybrańcy mogli bowiem włączyć ciemny motyw Facebooka jeszcze w grudniu ubiegłego roku.

Jak zwraca uwagę Phone Arena powołując się na serwis Engadget, informacja o rozpoczętych publicznych testach ciemnego motywu mobilnego Facebooka pojawiła się na Twitterze Jane Manchun Wong znanej z informowania o nadchodzących nowościach w aplikacjach. Wdrażanie ciemnych kolorów do Facebooka w smartfonach potwierdził wcześniej w rozmowie Alexandru Voica.

Z przygotowanej animacji wynika, że ciemny motyw, który trafi do mobilnego Facebooka nie będzie bazować na czarnym, a jedynie szarym kolorze. Oznacza to mniejszy kontrast i nienajlepszą wiadomość dla właścicieli smartfonów z ekranami OLED; w przypadku czarnego koloru można by mówić o największej oszczędności energii, ale w praktyce szary kolor i tak wystarczy, by zauważyć mniejsze zużycie.

Ciemne kolory są przydatne głównie wieczorami i w nocy, by nie razić użytkownika, jeśli korzysta ze smartfona bez dodatkowego oświetlenia. W kontekście Facebooka ciągły brak ciemnego motywu w mobilnej aplikacji jest dość zaskakujący, zważywszy na jego obecność w Messengerze, Instagramie czy WhatsAppie, których właścicielem również jest Facebook.

Facebook na Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)