FIBARO: "Polacy chcą żyć w inteligentnych domach"

FIBARO przedstawia wyniki ciekawych badań
FIBARO przedstawia wyniki ciekawych badań
Redakcja

29.08.2019 19:36, aktual.: 06.01.2020 12:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

FIBARO zwraca uwagę na interesujące wyniki badań, w których sprawdzono podejście Polaków do nowoczesnych rozwiązań w domach.

Wg badania przeprowadzonego przez agencję Pollster na zlecenie FIBARO 93% respondentów twierdzi, że zna rozwiązania dla inteligentnego domu. Niemal 60% tych, którzy jeszcze ich nie mają, jest zainteresowanych ich instalacją. FIBARO jest najczęściej rozważanym dostawcą systemu i urządzeń z zakresu automatyki domowej.

Polacy chcą inteligentnych domów

Wg przewidywań firmy badawczej IDC do 2022 roku łączna liczba urządzeń sprzedanych na globalnym rynku smart home ma osiągnąć 939,7 miliona, czyli średnio 18,5% wzrostu rocznie względem 433,1 mln w 2017 roku. Nie zaskakują więc wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie FIBARO wśród 1000 Polaków w wieku 25-55 lat o przychodach na gospodarstwo domowe powyżej 3000 zł brutto. Wg nich 20% badanych ma już rozwiązania inteligentnego domu w swoich domach i mieszkaniach, a 58% pozostałych jest zainteresowane instalacją tego typu systemu.

Po co Polakom smart home?

Wg badania najważniejszą funkcją inteligentnego domu jest sterowanie ogrzewaniem. Jako najważniejszą wskazało ją 55% respondentów posiadających instalację. Wyposażenie grzejników w inteligentne głowice termostatyczne pozawala zdalnie lub w sposób automatyczny dostosowywać temperaturę wnętrz do aktualnych potrzeb i warunków pogodowych. W przypadku zastosowania rozwiązań FIBARO pozwala także zaoszczędzić nawet 40% na kosztach ogrzewania.

Co decyduje o realizacji instalacji inteligentnego domu?

Najważniejszymi kwestiami, które umotywowały zakup instalacji inteligentnego domu wśród tych, którzy już taką instalację posiadają, były wygoda (92%), podniesienie jakości życia (88%) oraz poczucie bezpieczeństwa (83%). Natomiast ci, którzy nie posiadają rozwiązań smart home, ale chcieliby je mieć, jako motywację wskazali wygodę (94%), oszczędność (92%) oraz poczucie bezpieczeństwa (92%). Z kolei najważniejszymi funkcjami inteligentnego domu wg nich są: ochrona przeciwwłamaniowa (63%) i sterowanie ogrzewaniem (60%).

Dlaczego inteligentny dom od FIBARO?

Osoby, które posiadają rozwiązania inteligentnego domu FIBARO, wybrały je przede wszystkim ze względu na atrakcyjną ofertę w zakresie relacji ceny do jakości (70%) oraz najbardziej kompleksowe rozwiązania smart home (60%). 80% znających rozwiązania FIBARO uważa, że produkty FIBARO mają nowoczesny design, 79% uważa, że FIBARO dostarcza przyjazne i łatwe w obsłudze rozwiązania, 76% uważa, że FIBARO zapewnia komfort/wygodę, a 72% uważa, że FIBARO zapewnia spokój.

– Dostrzegamy rosnące zainteresowanie rozwiązaniami dla inteligentnego domu wśród Polaków. Cieszymy się, że ich świadomość w tym zakresie jest na tak wysokim poziomie – mówi Krzysztof Banasiak, Członek Zarządu FIBARO. – Cieszymy się także, że FIBARO budzi w opinii Polaków tak dobre skojarzenia. To daje z pewnością ogromną satysfakcję zespołom pracującym nad jakością, designem, użytecznością i dostępnością naszych produktów – dodaje Banasiak.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)