FIBARO wśród finalistów DesignEuropa Awards. Nominowany jest inteligentny wideodomofon

FIBARO wśród finalistów DesignEuropa Awards. Nominowany jest inteligentny wideodomofon

FIBARO wśród finalistów DesignEuropa Awards. Nominowany jest inteligentny wideodomofon
Redakcja
09.10.2018 21:44

Ogłoszono finalistów DesignEuropa Awards - konkursu organizowanego przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO). Wydarzenie stanowi okazję, by uczcić doskonałe wzornictwo oraz zarządzanie wzorami przez właścicieli zarejestrowanych wzorów wspólnotowych (ZWW).

W tym roku konkurs pełen jest polskich akcentów - gala finałowa wydarzenia odbędzie się w 27 listopada w Warszawie w Centrum Konferencyjnym POLIN. Ponadto w finale konkursu znalzały się dwa polskie projekty - inteligenty wideodomofon FIBARO Intercom oraz system do samodzielnej kontroli piersi firmy Braster. Udział w PKB przemysłu wykorzystującego design w Polsce jest powyżej średniej w UE (14,9% w Polsce w porównaniu do 13,4% w UE, co odpowiada blisko 57 miliardom EUR) i jest zbliżony do poziomu średniej UE pod względem tworzenia miejsc pracy (1,8 mln).

350253163569506241

Nagroda za całokształt osiągnięć zostanie wręczona Hartmutowi Esslingerowi, niemieckiemu projektantowi przemysłowemu, który odnosi sukcesy na całym świecie od pięciu dekad. Jego najsłynniejszym osiągnięciem jest stworzenie w latach 80. języka designu marki Apple znanego jako „Snow White”.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)