FidelityFX Super Resolution. Technologia AMD poprawi grafikę w grach

FidelityFX Super Resolution. Technologia AMD poprawi grafikę w grach

FidelityFX Super Resolution
FidelityFX Super Resolution
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
23.06.2021 13:42

Firma AMD ogłosiła, że technologia FidelityFX Super Resolution (FSR) została udostępniona producentom gier. Pozwala ona na osiągnięcie lepszej jakości grafiki w grach na sprzęcie, który do tej pory na to nie pozwalał.

FidelityFX Super Resolution na start jest dostępne w siedmiu grach: Anno 1800, Evil Genius 2, Godfall, Kingshunt, 22 Racing Series, Terminator: ResistanceThe Riftbreaker. Do końca bieżącego roku trafi do kolejnych gier, między innymi do Far Cry 6DOTA 2.

Technologia AMD działa na zasadzie przestrzennego skalowania obrazu. Wykorzystuje ona algorytm analizujący obraz, by odtworzyć go w wyższej rozdzielczości i poprawić jakość i szczegółowość tekstur.

FidelityFX Super Resolution pozwala na osiągnięcie obrazu wyraźnego i szczegółowego, jednocześnie korzystając na przykład z technologii raytracingu. FSR jest obsługiwane przez ponad 100 modeli układów graficznych, procesorów AMD, a ponadto może działać z produktami innych firm.

Technologia została przygotowana w taki sposób, aby można było w łatwy sposób implementować ją do nowych i istniejących już gier.

- Implementacja AMD FidelityFX Super Resolution do gry The Riftbreaker była jedną z najbardziej bezproblemowych integracji technologii, jaką kiedykolwiek robiliśmy. - powiedział Paweł Lekki, dyrektor operacyjny Exor Studios.

- Dzięki temu, że filozofią AMD jest ‘no black box’, to byliśmy w stanie bardzo łatwo zaimplementować FSR zarówno na platformie PC jak i konsolach, a następnie dostosować to do specyfiki naszego silnika gry. - dodał.

Więcej szczegółów na temat nowej technologii od AMD możecie sprawdzić na blogu firmy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:Materiał Partnera
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)