Finalna wersja OpenOffice.org 3.2 wydana

Finalna wersja OpenOffice.org 3.2 wydana

Redakcja
11.02.2010 16:27, aktualizacja: 12.02.2010 13:05

Po pięciu wersjach kandydujacych i licznych betach wydano dzisiaj nową wersję otwartego i darmowego pakietu biurowego OpenOffice.org, oznaczoną numerem 3.2.

Nowe wydanie doczekało sie wielu zmian i poprawek. Jedną z najważniejszych jest przyśpieszenie startu edytora tekstu Writer i arkusza kalkulacyjnego Calc o ponad 46% w stosunku do poprzedniej wersji pakietu. OpenOffice 3.2 wnosi także usprawnienia w zakresie zgodności ze specyfikacją formatu ODF 1.2 i Microsoft Office Open XML. Oprócz tego dodano nowy sposób tworzenia komentarzy w aplikacjach Draw i Impress, co według twórców ma poprawić jakość pracy nad projektami tworzonymi w kilku osobowych grupach. Zmian jest znacznie więcej, a zainteresowanych pełną ich listą odysłamy do dokumentacji.

Pakiet ma sporą popularność w Polsce, w związku z czym fakt wydania nowej wersji z pewnością ucieszy użytkowników. Niestety póki co nowa wersja OpenOffice.org jest dostępna do pobrania w języku polskim tylko dla systemów Mac OS i Linux. Najnowsza, polska wersja jeszcze nie została udostępniona, dla Windows można więc pobrać jedynie wersję angielską.

Aktualizacja, 11.02.2010, 12:40

Wydana została także wersja polska dla Windows.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (80)