Finały Intel Challenge Europe w Sopocie

Finały Intel Challenge Europe w Sopocie

28.09.2011 11:59, aktualizacja: 28.09.2011 22:53

W Sopocie rozpoczęło się właśnie Europejskie Forum Nowych Idei, prestiżowa konferencja z udziałem kluczowych polskich oraz europejskich polityków i ludzi biznesu.

Jednym z wydarzeń towarzyszących jest Intel Challenge Europe, z powodu którego przyjechaliśmy do Sopotu - to międzynarodowy konkurs dla studentów na najlepszy pomysł łączący innowacje technologiczne z potencjałem biznesowym.

Studenci z całej Europy, w tym aż pięć zespołów z Polski, prezentują swoje pomysły, biznesplany i osiągnięcia przed wyjątkowo wymagającym jury. Podczas prezentacji można zobaczyć zarówno gotowe rozwiązania dostępne już na rynku, jak i całkowicie teoretyczne koncepcje z potencjałem, czasem nawet jeszcze bez prototypu. Zakres tematyczny jest bardzo szeroki, od pomysłów na usługi i serwisy webowe jak polski Rapid Basket po rozwiązania do kontroli wózków dla osób niepełnosprawnych za pomocą... myśli.

Obecnie do finału zakwalifikowało się dziewięć zespołów, w tym jeden z polski - NeurON pod kierunkiem Łukasza Miądowicza. Zwycięzcy otrzymają nagrodę z rąk Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, Jerzego Buzka i dostaną zaproszenie na ogólnoświatowy finał Intel Challenge w Kalifornii.

Połączenie finałów Intel Challenge Europe z Europejskim Forum Nowych Idei jest ogromną okazją dla wszystkich zespołów - na EFNI przyjechali nie tylko prezesi największych firm działających na europejskim rynku, ale i inwestorzy i przedstawiciele funduszy inwestujących w startupy. Jednym z najbardziej widocznych jest oczywiście Intel Capital, którego dyrektor na cały region EMEA - Marcin Hejka - osobiście przygląda się każdej prezentacji. Jesteśmy tutaj z naszą kamerą i najciekawsze z prezentowanych pomysłów postaramy się zaprezentować także i na naszych łamach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)