MacOSProgramowanieInne programy dla programistówFirebird
Firebird ikona

Firebird3.0.7.33374

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Firebird to jedna z popularniejszych, darmowych i otwartych baz danych, stosujących model relacyjny. Baza zgodna jest ze standardem ANSI SQL-92, ma też częściowo zaimplementowane wymagania standardów SQL-99 i SQL-2003.

Firebird ma zaimplementowaną pełną obsługę procedur składniowych i wyzwalaczy. Procedury i funkcje SQL można pisać w wielu językach, w tym w Javie, Delphi, C++ i Free Pascalu. Wewnętrznym językiem serwera jest PSQL z pełną implementacją dwukierunkowych kursorów i funkcji skalarnych. Transakcje są zgodne z wytycznymi ACID. Baza może korzystać z wyrażeń regularnych i pozwala tworzyć indeksy na podstawie wyrażeń.

Firebirda można rozszerzać z pomocą wtyczek oraz funkcji dołączanych jako biblioteki (DLL lub so). Serwer pozwala szyfrować transmisje i ma rozbudowany system uprawnień do obiektów. Co ciekawe, sposób zapisywania danych pozwala szybkie przywracanie bazy z kopii bezpieczeństwa bez zapisu historii transakcji.

Serwer bazy Firebird jest rozwijany na zasadach otwartego oprogramowania i można z niego korzystać bez ograniczeń w dowolnych celach.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań341
Data aktualizacji21 paź 2020
Rozmiar pliku6.90 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Firebird ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)