Firefox 66 już jest, wycisza dźwięk w automatycznie odtwarzanych filmach

Firefox 66 już jest, wycisza dźwięk w automatycznie odtwarzanych filmach

Firefox 66 już jest, domyślnie blokuje odtwarzanie wszystkich filmów z dźwiękiem
Firefox 66 już jest, domyślnie blokuje odtwarzanie wszystkich filmów z dźwiękiem
18.03.2019 20:21, aktualizacja: 20.03.2019 16:26

Przeglądarka Firefox 66 osiągnęła już status stabilnej i jest dostępna do pobrania. Najważniejszą nowością jest zapowiadane blokowanie dźwięku w materiałach, których odtwarzanie jest atomatycznie uruchamiane.

Firefox 66 nie blokuje odtwarzania filmów z dźwiękiem domyślnie. Tę funkcję można włączyć w ustawieniach dostępu, a korzystając z listy wyjątków pozwolić wybranym stronom na automatyczne odtwarzanie materiałów z dźwiękiem. Dzięki temu już żadna strona nie zaskoczy nas filmem bądź głośną reklamą, jeśli się tego nie spodziewamy. Dźwięk zostanie włączony, jeśli użytkownik wejdzie w interakcję ze stroną.

Ustawienia dostępów w Firefoxie 66
Ustawienia dostępów w Firefoxie 66

Nie jest to jedyna nowość w wersji 66 przeglądarki Mozilli. Przewijając strony, można zauważyć, że treść mniej „skacze”. Firefox obsługuje możliwość zakotwiczenia elementów stron podczas przewijania. Z kolei przechodząc na nową stronę: about:privatebrowsing można szybko uruchomić nowe okno prywatnego przeglądania.

Podczas korzystania z rozszerzeń WebExtensions możemy zmieniać ich skróty klawiszowe, korzystając z ustawień rozszerzeń. Niektóre działania rozszerzeń na plikach powinny być szybsze dzięki nowej obsłudze API storage.local. Na nowch MacBookach pojawił się zalążek obsługi paska z przyciskami dotykowymi. By ułatwić rozwiązywanie problemów z niektórymi programami zabezpieczającymi, Firefox 66 dostał nową kartę z informacjami o błędzie certyfikatu HTTPS i podaje nazwę problematycznego certyfikatu.

W przygotowaniu jest już Firefox 67. Ta wersja ma dostać ochronę przed kopaniem kryptowalut i pobieraniem cyfrowego „odcisku palca” przez strony.

W naszej bazie programów znajdziecie Firefoxa 66 dla Windowsa, macOS, Androida i iOS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (97)