Firefox 68 dostępny. Dostał lepszy ciemny motyw w trybie czytania i rekomendacje dodatków

Firefox 68 jest już dostępny do pobrania
Firefox 68 jest już dostępny do pobrania
Oskar Ziomek

09.07.2019 22:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firefox 68 jest już dostępny do pobrania. To kolejna porcja ulepszeń przeglądarki z serii Quantum. W tym wydaniu twórcy postawili na kilka nowości i dopracowanie szczegółów, a jednym z nich jest ulepszony ciemny motyw trybu czytania.

Aby jeszcze bardziej uprzyjemnić czytanie tekstów wieczorową porą, po przełączeniu na ciemny motyw, zmiana kolorów dotyczy od teraz nie tylko obszaru z tekstem, ale także bocznego paska z opcjami oraz górnych elementów przeglądarki. Dzięki temu użytkownik ma wówczas przed sobą całą ciemną aplikację, która nie razi w oczy.

Tryb czytania w ciemnych kolorach w Firefoksie.
Tryb czytania w ciemnych kolorach w Firefoksie.

To jednak nie wszystkie zmiany. W przeglądarce pojawił się także nowy menedżer dodatków, w którym można znaleźć listę polecanych rozszerzeń. Mozilla tłumaczy, że te dodatki zostały dokładnie sprawdzone pod katem bezpieczeństwa i użyteczności i warto z nich korzystać. Dodatkowo ułatwiono proces zgłaszania wybranych rozszerzeń jako szkodliwych. To opcje, które są częścią większych zmian w kontekście bezpieczeństwa dodatków do Firefoksa.

Polecane rozszerzenia w zaktualizowanym menedżerze dodatków.
Polecane rozszerzenia w zaktualizowanym menedżerze dodatków.

Firefox 68 to także ważne nowości dla użytkowników wersji na iOS-a. Pierwsza zmiana to wprowadzenie opcji edytowania zakładek – teraz można zmieniać ich kolejność, tytuły i treść odnośnika. Drugą nowością jest natomiast możliwość każdorazowego uruchamiania strony w trybie dla desktopów.

Nowy Firefox to naturalnie nie tylko nowości widoczne na pierwszy rzut oka w interfejsie. To również wiele poprawek błędów i łatek dla znanych luk bezpieczeństwa. O wszystkich szczegółach dotyczących nowego wydania przeglądarki można przeczytać w dzienniku zmian.[frame]Firefox 68 jest dostępny do pobrania z naszego katalogu programów.[/frame]

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)