Firmware 2.50 dla PS4 już jest: wreszcie mamy stan spoczynku bez zamykania gier

Strona głównaFirmware 2.50 dla PS4 już jest: wreszcie mamy stan spoczynku bez zamykania gier
26.03.2015 12:16

W początkach marca firma Microsoft zaktualizowała firmware w konsoli Xbox One, wprowadzając wreszcie m.in. opcję robienia zrzutów ekranu, więc zaczęto wypatrywać rychłej odpowiedzi ze strony Sony. Wieści o edycji 2.50 oprogramowania systemowego dla PlayStation 4 wypłynęły dosyć szybko, a na efekt końcowy nie trzeba było też za długo czekać. Każdy już powinien być w stanie przesiąść się na nowszą wersję systemu.

bDUmYBcR
350133152787883465

Główna atrakcja tu to dodana obsługa wstrzymywania gry w nagłych wypadkach, by po włączeniu PS4 kilka godzin później można było kontynuować zabawę tam, gdzie się ją wcześniej skończyło. Innymi słowy, kiedy trzeba nagle porzucić rozgrywkę w środku etapu, wystarczy włączyć pauzę i przełączyć konsolę w tryb spoczynku, żeby za jakiś czas w wolnej chwili móc szybko kontynuować przygodę dokładnie od momentu jej zatrzymania. Przyda się to na pewno zwłaszcza w tytułach z ręcznym zapisem stanu gry. Zamiast tracić czas na szukanie punktu kontrolnego, po prostu wyłączymy sprzęt.

Z pozostałych opcji warto na pewno wspomnieć również o tworzeniu kopii zapasowej danych z dysku twardego konsoli na urządzeniach pamięci masowej USB. To żaden problem przegrać na dużego pendrive'a swoje stany gier, połapane zrzuty ekranu oraz klipy wideo, ustawienia użytkownika czy po prostu pliki instalacyjne plus pobrane łatki. Sony podkreśla też ulepszone funkcje społecznościowe, m.in. z szukaniem znajomych na Facebooku oraz szybkim sprawdzaniem, który kolega gra w to samo, co my, na czele.

  • Slider item
  • Slider item

Ponadto przemyślano kilka innych spraw. Jeśli o trofea chodzi, system automatycznie zrobi zrzut ekranu w momencie uzyskania któregokolwiek z przewidzianych dla danej gry, zaś informacja o osiągnięciu może zostać błyskawicznie opublikowana w sieciach społecznościowych po wciśnięciu przycisku Share. Dorzucono do tego kilka opcji sortowania trofeów, a także możliwość usunięcia z listy zdobyczy wzmianek o grze, którą tylko włączyliśmy na moment (więc mamy w niej 0% zebranych trofeów), ale nigdy do niej potem nie powróciliśmy. To jednak w dalszym ciągu jeszcze nie wszystko.

bDUmYBcT

Warto także zwrócić uwagę na opcję zmiany funkcji przycisków na padzie DualShock 4, gdyby komuś domyślne sterowanie z różnych powodów nie pasowało. Do tego dochodzi kilka zmian kosmetycznych menu, idących w kierunku poprawy przejrzystości (inne kolory, większa czcionka, lepszy kontrast w aplikacjach). Remote Play i Share Play obsługują teraz granie w 60 klatkach na sekundę na innym urządzeniu (np. PlayStation Vicie lub PSTV z nowym firmware 3.50), o ile sama gra na PS4 w tylu właśnie działa. Przyszłe aktualizacje firmware instalowane będą automatycznie, zaś konta osób niepełnoletnich bez problemu zmienimy w główne po ukończeniu przez nie 18 lat. Na dokładkę dorzucono zaś wgrywanie klipów z gier również do serwisu Dailymotion.

Udostępnij:
bDUmYBdP