AndroidArchiwumProgramy archiwalneFocal (Beta)
Focal (Beta) ikona

Focal (Beta)

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Focal to aplikacja do obsługi aparatu urządzenia mobilnego, która została stworzona przez Guillaume Lesniaka, znanego również pod pseudonimem xplodwild. Pierwotnie była ona stworzona specjalnie dla modyfikacji CyangodenMod w ramach pierwszego etapu projektu „Nemesis”. Po odejściu autora z zespołu, aplikacja została usunięta z modyfikacji, trafiła za to do Google Play, jest aktywnie rozwijana.

Aplikacja stanowi odpowiedź na niewielkie możliwości domyślnego programu do obsługi aparatu jaki znajduje się w systemie Android. Focal pozwala na znacznie ich rozszerzenie, czyniąc z prostego urządzenia mobilnego naprawdę dobry sprzęt do fotografowania w rękach doświadczonej osoby. Aplikacja przede wszystkim pozwala na wykonywanie tradycyjnych zdjęć, jej cechą charakterystyczną jest boczny panel z przyciskami, które aktywują panele z ustawieniami. W nich znaleźć można między innymi obsługę ustawień lampy błyskowej, ustawienia balansu bieli, czy kompensacji ekspozycji. Focal posiada także wbudowany szereg gotowych scen znanych z aparatów kompaktowych (np. śnieg, sport, zdjęcie portretowe).

Na tym jednak możliwości zmodyfikowanego aparatu się nie kończą. Pozwala on na nakładanie efektów kolorystycznych (np. serpia, negatyw), wzmacnianie określonych kolorów, oraz wybór pomiaru ekspozycji. Nie zabrakło oczywiście regulacji czułości ISO i rozmiaru zdjęcia w megapikselach. Oprócz tego Focal pozwala na nagrywanie wideo (w tym Full HD), tworzenie panoram, zdjęć sferycznych, a także przełączanie się na przedni aparat. Każdy z trybów pozwala na korzystanie z wymienionych wcześniej ustawień. Aplikacja jest udostępniana za darmo i dostępna w polskiej wersji językowej.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentTeam BBQ
Liczba pobrań878
Data aktualizacji2 gru 2013
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna
Focal (Beta) ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)