CAPTCHA w Aero2, czyli jak sobie ułatwić życie

Od 1 kwietnia 2014 roku użytkownicy bezpłatnego dostępu do internetu Aero2 mają (nie)przyjemność stykać się co godzinę z wpisywaniem kodu CAPTCHA, aby mieć dostęp do sieci. Niestety, ku zaskoczeniu użytkowników, wieść o wprowadzeniu tego swojego rodzaju zabezpieczenia nie okazała się prima aprilisowym żartem. W międzyczasie spółka zmieniła sposób wyświetlania kodu. Owszem, jest on łatwiejszy do rozszyfrowania, ale nadal pozostaje problem z rozłączaniem i ponownym włączaniem dostępu. Niby nic, a jednak czasem doprowadzało mnie to do szewskiej pasji- chcę szybko coś sprawdzić przez aplikację, a tu bum- nie ma internetu, trzeba wpisywać kod, resetować połączenie, wszystko się przeciąga. Dzisiaj (tak, dopiero) znalazłam złoty środek.

Odpal Google Play i szukaj!

W Google Play znalazłam aplikację, która pomaga w o wiele łatwiejszy sposób obsługiwać testy CAPTCHA na Aero2. Nazywa się banalnie. Aero2 Captcha.

Aplikacja działa w tle i w momencie upłynięcia godziny sama informuje nas ikoną na pasku powiadomień, że należy wpisać kod:

Rozwijamy pasek i przechodzimy dalej:

Co ciekawe, aplikacja może być sporym ułatwieniem dla osób starszych, niedowidzących (korzystających z urządzeń z Androidem), ponieważ kod wyświetlany jest w większym rozmiarze niż jeśli wchodzimy przez przeglądarkę:

Przepisujemy kod i klikamy "Wyślij". W tym momencie następuje automatyczne rozłączenie i ponowne połączenie z siecią. I voila, znów mamy dostęp do internetu :-) Według mnie jest to bardzo przydatna aplikacja, która znacznie skraca czas ponownego połączenia z internetem.

Kolejną aplikacją do obsługi kodów CAPTCHA w Aero2 jest Aero2 Asystent. Schemat działania jest identyczny jak w aplikacji wymienionej powyżej, czyli powiadomienie na pasku konieczności wpisania kodu i automatyczny restart połączenia.

Jedyną różnicą jest to, że w tej aplikacji możemy sprawdzić czas do rozłączenia z siecią, prędkość połączenia, itp.