Gadu-Gadu 10.5 - recepta na najpopularniejsze problemy z komunikatorem

Gadu-Gadu 10.5 - recepta na najpopularniejsze problemy z komunikatorem

04.05.2011 19:19, aktualizacja: 05.05.2011 00:20

Ukazała się nowa, stabilna wersja najpopularniejszego polskiego komunikatora - Gadu-Gadu. Oznaczona ona została symbolem 10.5.0.13082 i wprowadza szereg zmian zgłaszanych przez użytkowników. Dotyczą one zarówno wyglądu, łatwości obsługi, jak i stabilności oprogramowania.

Jedną z najistotniejszych zmian, widocznych tuż po uruchomieniu najnowszej wersji komunikatora jest modyfikacja wyglądu i funkcjonalności okna rozmowy. W wydaniu 10.5 zniknął boczny pasek zakładek, usprawniono funkcję zmiany rozmiaru okna, a także wyeksponowano najczęściej używane podczas rozmów opcje. Zdecydowano się również na stonowanie koloru okna rozmowy, przez co całość stała się czytelniejsza i łatwiejsza w obsłudze. Nowe Gadu-Gadu wprowadza odświeżone, "wypukłe" ikony dostępności. Dodatkowo użytkownicy otrzymują usprawnioną funkcję edycji kontaktów i szybkiego komentowania opisów. W celu przyspieszenia pracy komunikatora zrezygnowano z automatycznego pokazywania tzw. hoovera (okienko z danymi kontaktu), pojawia się ono dopiero po kliknięciu. Modyfikacjom poddano również panel informacji z portalu gadu-gadu.pl. Sekcja wiadomości jest teraz bardziej przejrzysta, a po kliknięciu na nią otwiera się obok komunikatora okno z najważniejszymi artykułami.

Zgodnie z zapowiedzią firmy GG Network S.A. wprowadzony w GG 10.5 pakiet zmian to nie wszystko, czego oczekiwać mogą użytkownicy jeszcze w tym roku. Nowe wydanie wprowadza jedynie szereg usprawnień i poprawek, rozwiązujących najpopularniejsze problemy z jakimi borykać się musiały dotychczas osoby korzystające z komunikatora. Firma zapowiadana na jesień tego roku uruchomienie nowej platformy, która m.in. przystosowana zostanie do pracy z wieloma systemami operacyjnymi.

Najnowsza wersja komunikatora Gadu-Gadu dostępna jest do pobrania w naszym dziale PROGRAMY -> Internet i komunikacja -> Komunikatory internetowe.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (121)